Current Schedule

DDT “NEW YEAR SPECIAL GIFT! ALL SEATS 2,000 YEN BOX OFFICE!! 2020”, 03/01/2020
Tokyo Korakuen Hall
1,750 Fans – Super No Vacancy Full House

-. Iron Man Heavymetalweight Title: Kagami Mochi defeated Toru Owashi (c) by Pinfall (6:37 pm).
*Kagami Mochi becomes the 1,458th champion.
1. Iron Man Heavymetalweight Title – Time Difference Battle Royal: Saki Akai defeated Kagami Mochi (c), Toru Owashi, Kazuki Hirata, Yuki Iino, Antonio Honda, Gorgeous Matsuno, Mizuki Watase and Keigo Nakamura (11:06).
1a. Mizuki Watase eliminated Kagami Mochi (c) by Pinfall (2:41).
*Mizuki Watase becomes the 1,459th champion.
1b. Kazuki Hirata eliminated Mizuki Watase (c) by Pinfall (4:22).
*Kazuki Hirata becomes the 1,460th champion.
1c. Kazuki Hirata (c) eliminated Yuki Iino by Ring Out (4:57).
*V1 for Kazuki Hirata.
1d. Kazuki Hirata (c) eliminated Gorgeous Matsuno by Ring Out (5:00).
*V2 for Kazuki Hirata.
1e. Kazuki Hirata (c) eliminated Toru Owashi by Ring Out (10:25).
*V3 for Kazuki Hirata.
1f. Kazuki Hirata (c) eliminated Antonio Honda by Ring Out (10:28).
*V4 for Kazuki Hirata.
1g. Saki Akai eliminated Kazuki Hirata (c) with a School Boy (10:46).
*Saki Akai becomes the 1,461st champion.
1h. Saki Akai (c) eliminated Keigo Nakamura with the Rookie Award (11:06).
*V1 for Saki Akai.
2. Kazusada Higuchi & Yukio Sakaguchi defeated Mad Paulie & Hiroshi Yamato when Higuchi pinned Paulie with the Doctor Bomb (10:46).
3. No Passcode Scramble Bunkhouse Account Takeover 3 Way Death Match: Super Sadadango Machine defeated Sanshiro Takagi and Danshoku Dieno when Sasadango pinned Dieno with the Vertical Drop Lehmann Shock (7:41).
4. HARASHIMA & Shinya Aoki defeated Masahiro Takanashi & Makoto Oishi when HARASHIMA pinned Oishi with the Somato (8:06).
5. MAO Triumph Match: MAO defeated Shunma Katsumata with the Avalanche Michinoku Driver II (8:08).
6. New Year! Special Worldwide Match: Masato Tanaka defeated Chris Brookes with the Sliding D (9:38).
7. Tetsuya Endo & T-Hawk defeated Konosuke Takeshita & Akito when T-Hawk pinned Akito with the Night Ride (11:44).
8. KO-D Tag Team Titles: Yuki Ueno & Naomi Yoshimura defeated Daisuke Sasaki & Soma Takao (c) when Ueno pinned Sasaki with the BME (27:28).
*DAMNATION fails in V10. Nautilus becomes the 67th KO-D Tag Team Champions!

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TOKYO JOSHI PRO ’20”, 04/01/2020
Tokyo Korakuen Hall
1,467 Fans – Super No Vacancy

1. Sena Shiori Debut Match: Haruna Neko & Suzume defeated Sena Shiori & Mahiro Kiryu when Suzume submitted Shiori with a Sleeper Hold (7:02).
2. Hyper Misao Return Match – Loser Renamed For 1 Month: Shoko Nakajima defeated Hyper Misao when Nakajima grabbed the Renaming Rights Banner (9:05).
3. Iron Man Heavymetalweight Title: Saki Akai (c) defeated Yuki Kamifuku with the Quetzalcoatl (9:09).
*V2 for Saki Akai.
-. Iron Man Heavymetalweight Title: Aja Kong defeated Saki Akai (c) with (12:13 pm).
*Aja Kong becomes the 1,462nd champion.
4. Aja Kong, Raku & Pom Harajuku defeated Yuna Manase, Mina Shirakawa & Mirai Maiumi when Kong pinned Maiumi with the Diving Elbow Drop (13:14).
-. Iron Man Heavymetalweight Title: Saki Akai defeated Aja Kong (c) with a Dustpan Strike (12:36 pm).
*Saki Akai becomes the 1,463rd champion.
5. Natsumi Maki Return Match: Sareee defeated Natsumi Maki with the Uranage (12:04).
6. Special Single Match: Thunder Rosa defeated Mizuki with the Thunder Driver (9:35).
7. International Princess Title: Maki Itoh (c) defeated Hikari Noa with the Itoh Deluxe (11:53).
*V2 for Maki Itoh.
8. Princess Tag Team Titles: Rika Tatsumi & Miu Watanabe (c) defeated Nodoka Tenma & Yuki Aino when Watanabe pinned Aino with the Tear Drop (13:42)
*V1 for Daydream.
9. Princess Of Princess Title: Yuka Sakazaki (c) defeated Miyu Yamashita with the Magical Magical Girl Splash (19:57).
*V1 for Yuka Sakazaki.

———————————————————————–

GAKE NO FUCHI JOSHI PRO “GAKEPPUCHI SNOW WHITE 2020”, 04/01/2020
Tokyo Itabashi Green Hall
114 Fans

1. Gake no Fuchi New Year Falls Count Anywhere Hardcore Match: Chris Brookes (3,007 pts) defeated Miyako Matsumoto (1 pt) with the Praying Mantis Bomb (55:45).

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “NEW YEAR DISH PRO WRESTLING I DON’T KNOW”, 05/01/2020
Tokyo Itabashi Green Hall
223 Fans – Super No Vacancy

1. Nodoka Tenma & Yuki Aino defeated Mizuki & Sena Shiori when Aino submitted Shiori with the Full Nelson Of Love And Fire (10:00).
2. Akemi Daredasore defeated Pom Harajuku with a Rope Assisted Pin (9:38).
3. 3 Way Match: Shoko Nakajima defeated Yuki Kamifuku and Mahiro Kiryu when Nakajima pinned Kiryu with a European Clutch (6:30).
4. Miyu Yamashita, Raku & Suzume defeated Natsumi Maki, Hikari Noa & Haruna Neko when Yamashita pinned Neko with the Attitude Adjustment (8:42).
5. Yuka Sakazaki, Rika Tatsumi & Miu Watanabe defeated Yuna Manase, Mina Shirakawa & Mirai Maiumi when Sakazaki pinned Maiumi with the Magical Merry Go Round (14:23).
6. International Princess Title: Thunder Rosa defeated Maki Itoh (c) with the Thunder Driver (14:33).
*Maki Itoh fails in V3. Thunder Rosa becomes the 4th International Princess Champion!

———————————————————————–

DDT “NEW YEAR DRAMATIC ITABASHI SERIES 2020”, 05/01/2020
Tokyo Itabashi Green Hall
175 Fans – No Vacancy

1. Kazusada Higuchi & Yukio Sakaguchi defeated Hiroshi Yamato & Keigo Nakamura when Sakaguchi submitted Nakamura with the Modified Sleeper Hold (8:27).
2. Mad Paulie & El Lindaman defeated Tomomitsu Matsunaga & Yukio Naya when Lindaman pinned Naya with a Low Blow (8:58).
3. O-40 Title: Gorgeous Matsuno (c) defeated Danshoku Dieno with La Magistral Cradle (10:30).
*V2 for Gorgeous Matsuno.
4. Chris Brookes, Masahiro Takanashi & Mizuki Watase defeated HARASHIMA, Toru Owashi & Antonio Honda when Brookes submitted Honda with the Octopus Stretch (9:53).
5. MAO defeated Makoto Oishi with a Backslide Pin (11:27).
6. KO-D Tag Team Titles: Yuki Ueno & Naomi Yoshimura (c) defeated Keisuke Ishii & Kazuki Hirata when Yoshimura pinned Hirata after the Osaka Strad (14:22).
*V1 for Nautilus.
7. New Year Is Good Pro Wrestling! Itabashi Specialty 8-Man Tag Match: Daisuke Sasaki, Soma Takao, Tetsuya Endo & T-Hawk defeated Konosuke Takeshita, Akito, Shunma Katsumata & Yuki Iino when Endo pinned Katsumata with the Shooting Star Press (16:31).
-. Iron Man Heavymetalweight Title: Antonio Honda defeated Saki Akai (c) with a Cradle (8:30 pm).
*Antonio Honda becomes the 1,464th champion.
-. Iron Man Heavymetalweight Title: Saki Akai defeated Antonio Honda (c) with a Right Middle Kick (8:31 pm).
*Saki Akai becomes the 1,465th champion.

———————————————————————–

DDT “ROJO PRO WRESTLING IN HANDMADE IN JAPAN FES WINTER (2020)”, 11/01/2020
Tokyo Big Sight West 1.2 Hall
??? Fans

1. Falls Count Anywhere 4 Way Tag Match: Yuki Ueno & Naomi Yoshimura defeated Shunma Katsumata & Yuki Iino, Makoto Oishi & Yukio Naya and MAO & Keigo Nakamura when Yoshimura pinned Nakamura with a Fire Thunder from the stage through a table (32:18).

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TOKYO JOSHI 2020 WINTER ~WONDERFUL HARMONY~”, 12/01/2020
Tokyo Itabashi Green Hall
207 Fans – No Vacancy

1. Hikari Noa defeated Sena Shiori with the Blue Racer (6:27).
2. Akemi Daredasore defeated Haruna Neko with La Magistral Cradle (6:18).
3. Yuki Kamifuku defeated Pom Harajuku with the Fame Asser (6:41).
4. 3 Way Match: Shoko Nakajima defeated Mizuki and Mahiro Kiryu when Nakajima pinned Kiryu with a Modified Manjigatame (8:16).
5. Natsumi Maki defeated Suzume with the Backlash (7:23).
6. Rika Tatsumi, Nodoka Tenma & Yuki Aino defeated Miyu Yamashita, Yuna Manase & Raku when Tatsumi pinned Raku with the Missile Hip (11:09).

———————————————————————–

DDT “WRESTLE SHIOKONBU! 2020”, 12/01/2020
Osaka City Suminoe Maikon Hall
306 Fans – Super No Vacancy

1. Akito defeated Tomomitsu Matsunaga with a Back Roll Cutback (8:38).
2. Kazusada Higuchi & Yukio Sakaguchi defeated Yuki Iino & Yukio Naya when Higuchi pinned Naya with a Lariat (10:28).
3. Lucha Libre Rules: Mad Paulie & Hiroshi Yamato Vs Toru Owashi & Kazuki Hirata when Paulie pinned Hirata with the Reverse Splash (8:33).
4. Iron Man Heavymetalweight Title – Saki Akai “Okibariyasu” 7 Match Series – 3rd Match: Rina Yamashita defeated Saki Akai (c) with the Splash Mountain (17:34).
*Rina Yamashita becomes the 1,466th champion.
5. Daisuke Sasaki, Soma Takao & Tetsuya Endo defeated Chris Brookes, MAO & Antonio Honda when Takao pinned Honda with the Official Endless Waltz (13:19).
6. DDT Extreme Title – KOK (Kawaii Of Kawaii) Rules: HARASHIMA (c) defeated Pokotan (w/ Danshoku Dieno) with the Somato (7:33).
*V3 for HARASHIMA.
7. Yuni Kid Wrestler Graduation Countdown! Osaka Specialty 6-Man Tag Match: Yuki Ueno, Naomi Yoshimura & Yuni defeated Konosuke Takeshita, Shunma Katsumata & Makoto Oishi when Ueno pinned Oishi with a Diving Body Press (25:19).
-. Iron Man Heavymetalweight Title: Kazuki Hirata defeated Rina Yamashita (c) with the Tegatana (8:39 pm).
*Kazuki Hirata becomes the 1,467th champion.
-. Iron Man Heavymetalweight Title: Rina Yamashita defeated Kazuki Hirata (c) with a Canadian Backbreaker (8:40 pm).
*Rina Yamashita becomes the 1,468th champion.
-. Iron Man Heavymetalweight Title: Antonio Honda defeated Rina Yamashita (c) with a School Boy (8:41 pm).
*Antonio Honda becomes the 1,469th champion.
-. Iron Man Heavymetalweight Title: Yuni defeated Antonio Honda (c) with an Inverted Hurricanrana (8:42 pm).
*Yuni becomes the 1,470th champion.

———————————————————————–

GANBARE☆WRESTLING “SARABA SEISHUN NO HIKARI 2019”, 12/01/2020
Tokyo Itabashi Green Hall
133 Fans

1. Ken And Shin Collide At Itabashi! Hokuto Hyakuchiken Vs Nantogoku Sword!: Ken Ohka defeated Shin Suzuki with the Vertical Drop Brainbuster (9:30).
2. Someone Is Going To Miss You Special 3 Way Match: Hong Kong International Women Police Man (Moeka Haruhi) and Hong Kong International University Attached Female High School Student (HARUKAZE) defeated Hong Kong International Police Man (Choun-Shiryu) with a Double Jackknife Pin (10:18).
3. The Fifth Trial Singles Match Of Shuhei Washida: Yumehito Imanari defeated Shuhei Washida with the Imanari Special (12:35).
4. Ro & Ro Vs Hattoshite Good “β”: Shuichiro Katsumura & Shinichiro Tominaga defeated Shota & Buffalo when Katsumura submitted Buffalo with the Katsumura Special (11:48).
5. New Year Special Tag Match: Kuma Arashi & Yusuke Kodama defeated Keisuke Ishii & Kouki Iwasaki when Kodama pinned Iwasaki with a Frankensteiner (16:45).
6. Independent World Jr. Heavyweight Title Next Challenger Battle Royal: Yumehito Imanari defeated Shota by Ring Out (15:18).
Order Of Elimination: Ken Ohka, Kouki Iwasaki, HARUKAZE, Shuichiro Katsumura, Shin Suzuki, Moeka Haruhi, Shinichiro Tominaga and Shota.

———————————————————————–

DDT “WRESTLE TOROROKOBU! 2020”, 13/01/2020
Osaka City Suminoe Maikon Hall
243 Fans – No Vacancy

1. Makoto Oishi defeated Saki Akai with the Luminous Press (7:19).
2. Iron Man Heavymetalweight Title – Yuni Kids Wrestler Graduation Countdown! Special Tag Match In Osaka: Toru Owashi & Yuki Ueno defeated Tetsuya Endo & Yuni when Ueno pinned Yuni with a Crushed La Magistral Cradle (8:55).
*Yuki Ueno becomes the 1,471st champion.
3. Kazusada Higuchi & Yukio Sakaguchi defeated Chris Brookes & Mizuki Watase when Sakaguchi submitted Watase with a Triangle Choke (9:36).
4. Hiroshi Yamato defeated Akito with the Northern Lights Bomb (8:46).
5. Takoyaki! Kushikatsu! Like A Bowl 3 Way Match: MAO defeated Soma Takao and Yukio Naya when MAO pinned Naya with the Michinoku Driver II (8:50).
6. Yuni Kids Wrestler Graduation Countdown! Osaka Specialty Special Exhibition Match: CIMA defeated Yuni with a Camel Clutch (6:12).
7. KO-D 6-Man Tag Team Titles: Konosuke Takeshita, Shunma Katsumata & Yuki Iino (c) defeated Kuishinbo Kamen, Antonio Honda & Kazuki Hirata when Iino pinned Kamen with the Haka Elbow (22:23).
*V3 for ALL OUT.
8. DISASTER BOX Vs DAMNATION!: HARASHIMA & Naomi Yoshimura defeated Daisuke Sasaki & Mad Paulie when Yoshimura pinned Paulie with the Drill-A-Hole Piledriver (15:54).
– Iron Man Heavymetalweight Title: Kazuki Hirata defeated Yuki Ueno (c) with a School Boy (2:42 pm).
*Kazuki Hirata becomes the 1,472nd champion.
– Iron Man Heavymetalweight Title: Toru Owashi defeated Kazuki Hirata (c) with a School Boy (2:43 pm).
*Toru Owashi becomes the 1,473rd champion.

———————————————————————–

GANBARE☆WRESTLING “GANBARE☆ONITA OYA☆PRO WRESTLING RAISING A FLAG”, 13/01/2020
Osaka City Suminoe Maikon Hall
163 Fans

1. Ganpro Vs DDT Full Battle: Shunma Katsumata defeated Shuhei Washida with a Buzzsaw Kick (12:54).
2. Special Tag Match: Ultimate Spider Jr. & Itsuki Aoki defeated Miss Mongol & Mizuki Watase when Spider pinned Watase with an Inverted Hurricanrana (9:54).
3. Ganpro Special Tag Match: Keisuke Ishii & Kouki Iwasaki defeated Shuichiro Katsumura & Yumehito Imanari when Ishii pinned Imanari with the Double Arm Extreme Driver (13:53).
4. Special Single Match: Chris Brookes defeated Shinichiro Tominaga with the Praying Mantis Bomb (14:02).
5. Scramble Bunkhouse Street Fight 6-Man Tag Death Match: The Great Nita, Ken Ohka & Hiroaki Moriya defeated Kenichiro Arai, Guts Ishijima & Shota when Ohka pinned Shota with the Vertical Drop Brainbuster (17:05).

———————————————————————–

BASARA “BASARA 116 ~BANQUET~”, 14/01/2020
Shin-Kiba 1st RING
206 Fans

1. Masahiro Takanashi defeated Tetsuo Usui with a Modified Arm Lock (9:04).
2. Takumi Tsukamoto & Yasu Urano defeated Takato Nakano & Masato Kamino by Disqualification when Kamino attacked the referee (10:08). (Special Referee: Gouma Ryu)
3. Trans-Am ★ Hiroshi & Fuminori Abe defeated Ryuichi Sekine & Gouma Ryu when Hiroshi submitted Ryu with a Cross Armbreaker (11:28).
4. Banana Senga, Tsutomu Oosugi & Daichi Kazato defeated FUMA, Yusuke Kubo & Trans-Am ★ Ryuji when Oosugi pinned FUMA with a Jackknife Pin (11:36).
5. UWA World 6-Man Tag Team Titles: Ryota Nakatsu, Naoki Tanizaki & Akiyori Takizawa (c) defeated Isami Kodaka, Minoru Fujita & Daiki Shimomura when Nakatsu pinned Kodaka with the V Slider (17:48).
*V1 for Sparky.

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TOKYO JOSHI 2020 WINTER ~WONDERFUL HARMONY~”, 18/01/2020
Tokyo Itabashi Green Hall
215 Fans – No Vacancy

1. Suzume defeated Sena Shiori with a Sleeper Hold (5:23).
2. Yuki Aino defeated Mahiro Kiryu with the Side Suplex (6:26).
3. Akemi Daredasore, Yuki Kamifuku & Mina Shirakawa defeated Shoko Nakajima, Nodoka Tenma & Haruna Neko when Shirakawa pinned Neko with the Implant DDT (10:28).
4. Yuka Sakazaki & Maki Itoh defeated Yuna Manase & Raku when Sakazaki submitted Raky with a Modifed Omoplatta (1″:11).
5. Miu Watanabe defeated Mirai Maiumi with the Tear Drop (9:09).
6. Miyu Yamashita, Rika Tatsumi & Mizuki defeated Natsumi Maki, Hikari Noa & Pom Harajuku when Tatsumi submitted Harajuku with the Dragon Sleeper (12:27).

———————————————————————–

DDT “NEW YEAR DRAMATIC ITABASHI SERIES 2020”, 18/01/2020
Tokyo Itabashi Green Hall
154 Fans

1. Toru Owashi & Kazuki Hirata defeated Hiroshi Yamato & Keigo Nakamura when Hirata pinned Nakamura with the Egoist Driver (11:23).
2. 3 Way Match: Soma Takao defeated Antonio Honda and Yukio Naya when Takao pinned Honda with La Magistral (8:01).
3. Kazusada Higuchi & Yukio Sakaguchi defeated Masahiro Takanashi & Mizuki Watase when Higuchi submitted Watase with the Canadian Backbreaker (10:51).
4. Again That Wonderful KO-D Openweight Non-Title Match! Itabashi Specialty Special Single Match: Tetsuya Endo defeated Makoto Oishi with the Shooting Star Press (15:23).
5. Daisuke Sasaki & Mad Paulie defeated MAO & Shunma Katsumata when Paulie pinned Katsumata with the Reverse Splash (14:44).
6. DISASTER BOX Vs ALL OUT!: Konosuke Takeshita, Akito & Yuki Iino defeated HARASHIMA, Yuki Ueno & Naomi Yoshimura when Iino pinned Yoshimura with the Spear (21:00).

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “IIKOTO CHALLENGE 10TH ANNIVERSARY IN NISSAN STADIUM”, 19/01/2020
Yokohama Nissan Stadium
??? Fans

1. Tokyo Joshi Pro Special Tag Match: Pom Harajuku & Mirai Maiumi defeated Mahiro Kiryu & Suzume when Maiumi pinned Suzume with a Lariat (6:11).

———————————————————————–

DDT “DRAMATIC HAGOROMO LEGEND 2020”, 19/01/2020
Shizuoka Shimizu Marine Bill
180 Fans

1. Toru Owashi & Kazuki Hirata defeated Yuki Iino & Keigo Nakamura when Hirata pinned Nakamura with the Egoist Driver (11:21).
2. Kazusada Higuchi & Yukio Sakaguchi defeated Akito & Shunma Katsumata when Higuchi pinned Katsumata with the Doctor Bomb (11:19).
3. MAO defeated Mizuki Watase with the Avalanche Michinoku Driver II (12:00).
4. Yuki Ueno & Naomi Yoshimura defeated Mad Paulie & Hiroshi Yamato when Ueno pinned Paulie with the Diving Body Press (12:31).
5. Daisuke Sasaki, Soma Takao & Tetsuya Endo defeated Masahiro Takanashi, Antonio Honda & Yukio Naya when Sasaki submitted Honda with the Cross Facelock (15:49).
6. The Man Of Shizuoka Shinya Aoki And The Triumphant Return Of Makoto Oishi! Shimizu Specialty Special Tag Match: HARASHIMA & Shinya Aoki defeated Konosuke Takeshita & Makoto Oishi when Aoki submitted Oishi with a Modified Omoplatta (16:18).

———————————————————————–

GANBARE☆WRESTLING “TURNED ORANGE 2020”, 19/01/2020
Saitama Orange Town
114 Fans – Super No Vacancy

1. Orange Town Specialty 3 Way Match: Yumehito Imanari defeated Shota and Shinichiro Tominaga when Imanari pinned Tominaga with the Koshi Michi Clutch (12:40).
2. Orange Town Specialty Mixed Tag Match: Moeka Haruhi & Kouki Iwasaki defeated Gota Ihashi & HARUKAZE when Haruhi pinned Ihashi with a School Boy ().
3. Orange Town Specialty Tag Match: Ken Ohka & Shuichiro Katsumura defeated Keisuke Ishii & Shuhei Washida when Ohka pinned Washida with the Fire Spear (13:36).

———————————————————————–

BASARA “BASARA 117 ~REBORN~”, 22/01/2020
Shinjuku FACE
356 Fans

0. Exhibition Match: Captain Grace & Kamui Vs Takano Nakato & Masato Kamino ended in a Time Limit Draw (5:00).
1. Daichi Kazato defeated Tetsuo Usui with the Best Stretch Plum (7:08).
2. Trans-Am ★ Hiroshi & SAGAT defeated Gouma Ryu & Kikutaro when SAGAT pinned Ryu with the Goregrind (10:12).
3. Fuminori Abe & Takuya Nomura defeated Naoki Tanizaki & Akiyori Takizawa when Abe submitted Takizawa with the Manjigatame (10:34).
4. Keisuke Ishii & Kota Umeda defeated Daiki Shimomura & Masato Kamino when Ishii pinned Kamino with the Two Armed Driver (11:45).
5. Isami Kodaka, Ryuichi Sekine & Minoru Fujita defeated Takumi Tsukamoto, Yasu Urano & Takato Nakano when Fujita pinned Nakano with the SAYONARA (9:44).
6. IRON FIST TAG Titles: Tsutomu Oosugi & Banana Senga defeated FUMA & Yusuke Kubo (c) when Oosugi pinned FUMA with the Tsukinoishi (17:42).
*IRON PRIEST fails in V3. Speed Of Sounds become the 2nd IRON FIST TAG Champions!
7. Union MAX Title: Masahiro Takanashi (c) defeated Ryota Nakatsu with the Takatonic (17:27).
*V2 for Masahiro Takanashi.

———————————————————————–

GANBARE☆WRESTLING “NEW YEAR! GANBARE 3 WAY RENAME BBQ”, 23/01/2020
Tokyo Arena Shimokitazawa
??? Fans

1. Rename 3 Way Match: Moeka Haruhi defeated Shuichiro Katsumura and Shuhei Washida when Haruhi pinned Katsumura while Washida submitted to the Ninja Choke (22:27).

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TOKYO JOSHI 2020 WINTER ~WONDERFUL HARMONY~”, 25/01/2020
Osaka City Higashinari Ward Center
270 Fans

1. Osaka Sannin Matsuri – Round 1: Miu Watanabe, Hikari Noa & Raku defeated Pom Harajuku, Mahiro Kiryu & Haruna Neko when Noa pinned Harajuku with the Uranage (8:07).
2. Osaka Sannin Matsuri – Round 1: Yuka Sakazaki, Mizuki & Rika Tatsumi defeated Mirai Maiumi, Suzume & Sena Shiori when Sakazaki pinned Suzume with the Magical Merry-Go-Round (9:58).
3. La Jarochita defeated Akemi Daredasore with the Blizzard Suplex (4:17).
4. Dalys defeated Maki Itoh with La Magistral Cradle (6:07).
5. Osaka Sannin Matsuri – Semi Final: Yuna Manase, Yuki Kamifuku & Mina Shirakawa defeated Miu Watanabe, Hikari Noa & Raku when Manase pinned Raku with the Suzuki Dynamic (7:26).
6. Osaka Sannin Matsuri – Semi Final: Shoko Nakajima, Nodoka Tenma & Yuki Aino defeated Yuka Sakazaki, Mizuki & Rika Tatsumi when Nakajima pinned Mizuki with a School Boy (9:20).
7. Miyu Yamashita defeated Natsumi Maki with the Attitude Adjustment (11:43).
8. Osaka Sannin Matsuri – Final: Yuna Manase, Yuki Kamifuku & Mina Shirakawa defeated Shoko Nakajima, Nodoka Tenma & Yuki Aino when Kamifuku pinned Aino with the Fame Asser (9:15).

———————————————————————–

DDT “SWEET DREAMS! 2020”, 26/01/2020
Tokyo Korakuen Hall
1,278 Fans – Super No Vacancy

1. Soma Takao, Mad Paulie & Nobuhiro Shimatani defeated Masahiro Takanashi, Mizuki Watase & Keigo Nakamura when Takao pinned Nakamura with a Running Elbow Butt (5:00).
2. Gamo & L’Oréal Presents Hair Arrange Tag Match: MAO & Hiroshi Yamato defeated Toru Owashi & Super Sasadango Machine when MAO pinned Sasadango with the Cannonball 450 (7:18).
3. Kazusada Higuchi, Yukio Sakaguchi & Saki Akai defeated Konosuke Takeshita, Akito & Shunma Katsumata when Higuchi pinned Akito with the Doctor Bomb (8:06).
4. Right To Challenge Anytime, Anywhere Time Difference Battle Royal: Daisuke Sasaki, Shinya Aoki and Yasu Urano defeated Tetsuya Endo, Danshoku Dieno, Makoto Oishi, Yukio Naya and Antonio Honda (12:26).
4a. Right To Challenge At Saitama Super Arena Sword: Yasu Urano grabbed the envelope (5:26).
4b. Right To Challenge Anytime, Anywhere Contract: Daisuke Sasaki grabbed the envelope (9:24).
4c. Right To Challenge Anytime, Anywhere Contract: Shinya Aoki grabbed the envelope (12:26).
-. Right To Challenge At Saitama Super Arena Sword: Daisuke Sasaki defeated Yasu Urano by Pinfall (1:59).
*Daisuke Sasaki wins Yasu Urano’s Right To Challenge At Saitama Super Arena Sword. Sasaki cashes in his Right To Challenge Anytime, Anywhere Contract.
5. Special Single Match To Have Naomichi Marufuji Remember Your Name: Naomichi Marufuji defeated Kazuki Hirata with the Ko-oh (11:01).
6. KO-D Tag Team Titles: Yuki Ueno & Naomi Yoshimura (c) defeated Chihiro Hashimoto & Yuki Iino when Yoshimura pinned Iino with the Shonenba (11:27).
*V2 for Nautilus.
7. KO-D Openweight Title: Masato Tanaka defeated HARASHIMA (c) with the Sliding D (20:18).
*HARASHIMA fails in V2. Masato Tanaka becomes the 74th KO-D Openweight Champion!

———————————————————————–

BASARA “BASARA 118 ~THE 4TH FOX PRINCE DAY~”, 26/01/2020
Tokyo Oji BASEMENT MON☆STAR
111 Fans

1. Isami Kodaka defeated Tetsuo Usui with a Figure 4 Backwards Cradle (8:39).
2. Trans-Am ★ Hiroshi defeated Daiki Shimomura with a Yoga Style Rotating Foot Hold (8:23).
3. Takumi Tsukamoto & Yasu Urano defeated Daichi Kazato Vs Masato Kamino when Urano submitted Kamino with a Body Squeeze Chinlock (11:21).
4. Ryota Nakatsu & Akiyori Takizawa defeated Fuminori Abe & Takato Nakano when Nakatsu pinned Nakano with the V Slider (8:00).
5. Ryuichi Sekine defeated SAGAT with the Let’s Combine (10:59).
6. IRON FIST TAG Match: Tsutomu Oosugi & Banana Senga (c) defeated FUMA & Yusuke Kubo when Oosugi pinned Kubo with a Side Entry Cradle (13:49).
*V1 for Speed Of Sounds.

———————————————————————–

BASARA “BASARA 119 ~THE 4TH FOX PRINCE NIGHT~”, 26/01/2020
Tokyo Oji BASEMENT MON☆STAR
123 Fans

1. Takumi Tsukamoto, Banana Senga & Tetsuo Usui defeated Ryuichi Sekine, Trans-Am ★ Hiroshi & Daichi Kazato when Senga pinned Hiroshi with a Crucifix Pin (11:37).
2. 6-Man Tag Team Special Elimination Match: SAGAT, Tsutomu Oosugi & Masato Kamino Vs Daiki Shimomura, Yasu Urano & Akiyori Takizawa ended in a Draw (4:57).
2a. Tsutomu Oosugi eliminated Yasu Urano by Ring Out (2:13).
2b. Tsutomu Oosugi was eliminated by Ring Out (2:33).
2c. Daiki Shimomura eliminated SAGAT by Ring Out (3:41).
2d. Masato Kamino eliminated Akiyori Takizawa by Ring Out (4:09).
2e. Daiki Shimomura and Masato Kamino were both eliminated by Double Ring Out (4:57).
3. Rematch – Normal Elimination Rules: Daiki Shimomura, Yasu Urano & Akiyori Takizawa defeated SAGAT, Tsutomu Oosugi & Masato Kamino (5:38).
3a. SAGAT eliminated Yasu Urano by Ring Out (3:27).
3b. Akiyori Takizawa eliminated Tsutomu Oosugi by Ring Out (4:21).
3c. Daiki Shimomura eliminated Masato Kamino with a Cradle (5:18).
3d. Daiki Shimomura eliminated SAGAT by Ring Out (5:38).
4. Isami Kodaka defeated Ryota Nakatsu with the Samson Clutch (13:26).
5. Yusuke Kubo & Fuminori Abe defeated FUMA & Takato Nakano when Kubo submitted Nakano with a Cobra Clutch Cross Facelock (17:23).
6. Bonus Track: Fuminori Abe, Ryota Nakatsu, Akiyori Takizawa, Ryuichi Sekine, Yasu Urano, Trans-Am ★ Hiroshi, Yusuke Kubo, Daichi Kazato & Daiki Shimomura defeated Isami Kodaka, Tsutomu Oosugi, Banana Senga, Takumi Tsukamoto, FUMA, SAGAT, Takato Nakano, Masato Kamino & Tetsuo Usui when Abe submitted Usui with the Arm Trapped Manjigatame (6:29).

———————————————————————–

MUSCLE “HIRAGANA MUSCLE 1”, 27/01/2020
Shin-Kiba 1st RING
361 Fans – Super No Vacancy

1. Team L Vs Team S ~ Hell In A Blue Sheet Death Match: Kazusada Higuchi & Yukio Naya defeated Yumehito Imanari & Shota when Higuchi pinned Shota with a Gedo Clutch (4:00)
2. Team M Vs Team M: Akito & Kazuki Hirata defeated Mizuki Watase & Yuki Ueno ended in a Time Limit Draw (4:30).
2a. Team M Vs Team M ~ Finish Designated Theme Match: Mizuki Watase & Yuki Ueno defeated Akito & Kazuki Hirata when Watase pinned Hirata with a Kido Clutch (4:00).
3. Team L Vs Team S ~ Mixed Tag Match Between Professionals And Amateurs: Konosuke Takeshita & South River Minamikawa defeated Shunma Katsumata & Masa Oyoshi when Minamikawa pinned Oyoshi after the Shooting Star Press from Tetsuya Endo (16:13).
4. Cygames Subsidiary Of Parent Company Presents Muscle 1 GP 2020: Mizuki Watase & Yuki Ueno defeated Konosuke Takeshita & South River Minamikawa by Audience Judgement.

———————————————————————–

BASARA “BASARA 120 ~THE 5TH FOX PRINCE~”, 01/02/2020
Tokyo Oji BASEMENT MON☆STAR
150 Fans – Super No Vacancy Full House

1. Minoru Fujita defeated Tetsuo Usui with a Reverse Viper Hold (7:42).
2. 3 Way Match: Fuminori Abe defeated SAGAT and Yasu Urano when Abe submitted SAGAT with the Manjigatame (6:57).
3. FUMA & Yusuke Kubo defeated Takumi Tsukamoto & Takato Nakano when FUMA pinned Nakano with a Side Cradle (10:30).
4. Ryota Nakatsu defeated Masato Kaminowith a Cross Armbreaker (11:06).
5. Trans-Am ★ Hiroshi Vs Konaka = Pale One ended in a Double Countout (11:31).
6. Isami Kodaka, Ryuichi Sekine & Daiki Shimomura defeated Tsutomu Oosugi, Banana Senga & Daichi Kazato when Sekine submitted Kazato with the Combine (16:25).

———————————————————————–

666 & BASARA “JOINT ONE MATCH BOX OFFICE”, 01/02/2020
Tokyo Oji BASEMENT MON☆STAR
??? Fans

1. Iron Man Match: Yuko Miyamoto (4) Vs Isami Kodaka (4) ended in a Draw (45:00).
1a. Isami Kodaka (1) defeated Yuko Miyamoto (0) with an Inside Cradle (6:30).
1b. Puroresu Mania Mask & Barbridge (1) Vs Matsu Samurai & Masato Kamino (2) ended in a Quadruple Knockout (14:14).
1c. Shinobu (2) defeated Buddy Mask II (2) with the Naked STF (34:05).
1d. Matsu Samurai (3) defeated Shinobu (2) with the Reverse DDT (34:38).
1e. Yuko Kandori (3) defeated Matsu Samurai (3) with a Cross Armbreaker (41:04).
1f. Yuko Miyamoto (4) Vs Isami Kodaka (4) ended in a Time Limit Draw (45:00).

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TOKYO JOSHI 2020 WINTER ~WONDERFUL HARMONY~”, 01/02/2020
Tokyo Itabashi Green Hall
250 Fans – Super No Vacancy Full House

1. Mahiro Kiryu & Haruna Neko defeated Hikari Noa & Sena Shiori when Kiryu pinned Shiori with the Spinebuster (6:38).
2. 3 Way Match: Rika Tatsumi defeated Yuki Kamifuku and Suzume when Tatsumi pinned Suzume with the Twist Of Fate (9:16).
3. Natsumi Maki defeated Pom Harajuku with the Backlash (7:23).
4. Maki Itoh defeated Raku with the Itoh Deluxe (9:07).
5. Miyu Yamashita & Yuna Manase defeated Miu Watanabe & Mirai Maiumi when Yamashita pinned Maiumi with a Backward Kick (7:59).
6. Goodbye Akemi ~ Setsubun Death Mask Of ONI Match: Shoko Nakajima defeated Akemi Daredasore with the Northern Lights Suplex (8:30).
7. Lana Austin, Nodoka Tenma & Yuki Aino defeated Yuka Sakazaki, Mizuki & Mina Shirakawa when Austin pinned Shirakawa with the Hangman DDT (13:59).

———————————————————————–

DDT “VALENTINE ITABASHI SERIES 2020”, 01/02/2020
Tokyo Itabashi Green Hall
195 Fans – Super No Vacancy

1. Daisuke Sasaki & Tetsuya Endo defeated Tomomitsu Matsunaga & Keigo Nakamura when Endo submitted Nakamura with the Yurikamome (11:23).
2. Konosuke Takeshita & Antonio Honda defeated Toru Owashi & Kazuki Hirata when Takeshita pinned Hirata with the Zahi (10:02).
3. Danshoku Dieno & Hiroshi Yamato Vs Cody Hall & Yukio Naya ended in a No Contest (9:03).
4. Right To Challenge Anytime, Anywhere Match: Yuki Iino defeated Mizuki Watase with the Spear (13:03).
*Yuki Iino wins the black Right To Challenge Anytime, Anywhere Gauntlet.
5. Right To Challenge Anytime, Anywhere 3 Way Match: Naomi Yoshimura defeated Kazusada Higuchi and Mad Paulie when Yoshimura pinned Paulie with a Lariat (7:16).
*Naomi Yoshimura wins the yellow Right To Challenge Anytime, Anywhere Gauntlet.
6. Beloved Hometown! Itabashi Specialty Special 3 Way Match: Masato Tanaka & Tetsuhiro Kuroda defeated HARASHIMA & Masahiro Takanashi and MAO & Makoto Oishi when Tanaka pinned Oishi with the Sliding D (8:15).
7. Right To Challenge Anytime, Anywhere Survival 4 Way Match: Akito defeated Yuki Ueno, Yukio Sakaguchi and Soma Takao (16:47).
7a. Akito eliminated Soma Takao with a Cradle (11:29).
7b. Yuki Ueno eliminated Yukio Sakaguchi with a Modified Jackknife Pin (13:35).
7c. Akito eliminated Yuki Ueno with a Modified Leg Lock (16:47).
*Akito wins the green Right To Challenge Anytime, Anywhere Gauntlet.

———————————————————————–

GANBARE☆WRESTLING “ZENSHIN IMANARI”, 02/02/2020
Tokyo Oji BASEMENT MON☆STAR
102 Fans – No Vacancy

1. Hero Imanari defeated Ganbare☆Slime with a DDT (?:??).
2. Hero Imanari defeated Genkaku no Yamazaki with a Bean Attack (?:??).
3. Hero Imanari defeated Mr. Lawson with a DDT (?:??).
4. Hero Imanari defeated Artificial Intelligence by Referee Stoppage (?:??).

———————————————————————–

GANBARE☆WRESTLING “KATSUMURA-GUN VS SHOTA-GUN FULL FIGHT ONE MATCH PERFORMANCE ~BURNOUT! HOT BATTLE, FIERCE BATTLE, GREAT BATTLE!!~”, 02/02/2020
Tokyo Oji BASEMENT MON☆STAR
95 Fans

1. Best 2 Out Of 3 Falls: Shuichiro Katsumura, Takafumi Ito & Mitsuhisa Sunabe (2) defeated Shota, Syuri & Mitomi Masayuki (1).
1a. UWF Rules: Takafumi Ito submitted Mitomi Masayuki with a Standing Haragatame (12:11).
1b. Lucha Libre Rules: Syuri pinned Takafumi Ito with a Crushed La Magistral Cradle (6:40).
1c. Pro Wrestling Rules: Shuichiro Katsumura pinned Shota with a Rotating Foot Hold (16:52).

———————————————————————–

DDT “IBARAKI DE IKAPPEYO KATSUPE 2020”, 02/02/2020
Ibaraki Kasumigaura Cultural Gymnasium
211 Fans – No Vacancy

1. Toru Owashi & Kazuki Hirata defeated Danshoku Dieno & Antonio Honda when Hirata pinned Honda with the Miracle One Shot Cradle (11:18).
2. Kazusada Higuchi, Yukio Sakaguchi & Saki Akai defeated MAO, Makoto Oishi & Keigo Nakamura when Higuchi submitted Nakamura with the Modified Canadian Backbreaker (9:40).
3. DDT Megatonweight Single Match: Cody Hall defeated Yuki Iino with the Thunder Buster (10:10).
*Cody Hall wins Yuki Iino’s Right To Challenge Anytime, Anywhere Gauntlet.
4. Daisuke Sasaki, Soma Takao & Hiroshi Yamato defeated Yuki Ueno, Naomi Yoshimura & Tomomitsu Matsunaga when Takao pinned Matsunaga with the Official Endless Waltz (11:42).
5. Ibaraki Hero Hayato “Mach” Sakurai & Tanomusaku Toba Triumph! Kasumigaura Specialty 6-Man Tag Match: HARASHIMA, Hayato Sakurai & Tanomusaku Toba defeated Masahiro Takanashi, Mizuki Watase & Yukio Naya when Sakurai submitted Watase with a Cross Armbreaker (11:49).
6. ALL OUT Vs DAMNATION!: Konosuke Takeshita & Akito defeated Tetsuya Endo & Mad Paulie when Akito submitted Mad Paulie with the Ringo Maimai (18:36).

———————————————————————–

GANBARE☆WRESTLING “GANBARE☆JOSHI PRO WRESTLING 2020”, 02/02/2020
Tokyo Oji BASEMENT MON☆STAR
105 Fans – No Vacancy

1. GanJo Vs DDT Wrestling Classroom Full Battle – 2 Count Fall Match: Moeka Haruhi defeated Banny Oikawa with the Double Wrist Armsault (5:52).
2. Special Singles Match – Jacket Match: Yuu defeated HARUKAZE with the Sode-guruma (7:29).
3. GanJo Vs DDT Wrestling Classroom Full Battle – Count-Up Fall Match: Asuka (21) Vs Cherry (45) ended in a Draw (6:21).
4. GanJo Type Lariat Pro Wrestling: Shigeko Deluxe, Miss Mongol & Kokoro Suzuki defeated KEIKO, Beauty Suzuki & Eagle Washida when Deluxe pinned Washida with a Lariat (10:51).
5. GanJo Vs DDT Wrestling Classroom Full Battle – Secret Captain’s Fall 6-Woman Tag Team Elimination Match: Moeka Haruhi, HARUKAZE (C) & Asuka defeated Cherry (C), Yuu & Banny Oikawa (9:16).
5a. Asuka eliminated Yuu by Ring Out (2:48).
5b. Cherry (C) eliminated Asuka by Ring Out (3:41).
5c. Moeka Haruhi and Banny Oikawa eliminated each other by Double Ring Out (5:42).
5d. HARUKAZE (C) eliminated Cherry (C) by Ring Out (9:16).

———————————————————————–

GANBARE☆WRESTLING “AIJO 2020”, 02/02/2020
Tokyo Oji BASEMENT MON☆STAR
132 Fans – Super No Vacancy

1. Ganpro Three Big Singles Match – Toyama Vs Hokkaido Full Battle: Shinichiro Tominaga defeated Shigeyuki Kawahara with the JK (7:58).
2. Be A Man, Ihashi! Ganpro Special Tag Match: Keisuke Ishii & Shigehiro Irie defeated Gota Ihashi & HARUKAZE when Ishii submitted HARUKAZE with the Double Arm Neck Lock (10:51).
3. Ganpro Three Big Singles Match – Lotte Vs Hiroshima Full Battle: Shiori Asahi defeated Shota with the Aun (15:03).
4. Ganpro Three Big Singles Match – Nemuro Vs Hakodate Full Battle: Tetsuhiro Kuroda defeated Kouki Iwasaki with a Lariat (12:03).
5. GWC 6-Man Tag Team Titles – Ganpocha-gun Vs THE HALFEE: Ken Ohka, Yumehito Imanari & Miss Mongol (c) defeated Moehiko Harumisawa, Katsuzaki Shunosuke & Washi Sakurai when Imanari pinned Sakurai with the Chubby Knee Kick (18:43).
*V1 for Ganpocha-gun.

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TOKYO JOSHI 2020 WINTER ~WONDERFUL HARMONY~”, 08/02/2020
Aichi NGK Sports Plaza 3rd Stadium
248 Fans

1. Shoko Nakajima, Nodoka Tenma & Haruna Neko defeated Mizuki, Suzume & Sena Shiori when Nakajima pinned Suzume with the Northern Lights Suplex (10:16).
2. Yuna Manase & Mirai Maiumi defeated Hyper Misao & Pom Harajuku when Manase pinned Harajuku with the Suzuki Dynamic (7:42).
3. Miu Watanabe defeated Raku with the Tear Drop (8:30).
4. Yuki Kamifuku & Mina Shirakawa defeated Rika Tatsumi & Mahiro Kiryu when Shirakawa pinned Kiryu with the Implant DDT (10:36).
5. Saki Akai defeated Hikari Noa with a Triangle Choke (9:09).
6. Miyu Yamashita defeated Natsumi Maki with the Backward Kick (9:24).
7. Yuka Sakazaki & Maki Itoh defeated Lana Austin & Yuki Aino when Sakazaki pinned Aino with the Magical Girl Splash (9:51).

———————————————————————–

DDT “SUNDAY KASUKABIAN! 2020”, 09/02/2020
Saitama Kasukabe Hall
199 Fans – Super No Vacancy

1. Kazusada Higuchi & Saki Akai defeated Hiroshi Yamato & Keigo Nakamura when Higuchi submitted Nakamura with the Canadian Backbreaker (7:37).
2. 3 Way Match: Soma Takao defeated Yukio Sakaguchi and Kazuki Hirata when Takao pinned Hirata with the Gin And Tonic (7:51).
3. Danshoku Dieno & Makoto Oishi defeated Toru Owashi & Naomi Yoshimura when Dieno pinned Yoshimura with a Reverse Jumping Press (14:14).
*Danshoku Dieno wins Naomi Yoshimura’s Right To Challenge Anytime, Anywhere Gauntlet.
4. Tetsuya Endo, Mad Paulie & Nobuhiro Shimatani defeated Akito, Mizuki Watase & Yukio Naya when Paulie pinned Akito with the Reverse Splash (11:00).
*Mad Paulie wins Akito’s Right To Challenge Anytime, Anywhere Gauntlet.
5. Cody Hall defeated Yuki Ueno with the Razor’s Edge (9:30).
6. Charisma Vs Gongitsune!: Daisuke Sasaki defeated Antonio Honda with the Cross Facelock (12:22).
7. Harashimao Vs ALL OUT!: HARASHIMA & MAO defeated Konosuke Takeshita & Yuki Iino when MAO pinned Iino with the Cannonball 450 (14:42).

———————————————————————–

BASARA “BASARA 121 ~OKEHAMA~”, 09/02/2020
Aichi Tsubohashi Sports Center
158 Fans

1. Banana Senga & Daichi Kazato defeated Takumi Tsukamoto & Takato Nakano when Senga pinned Nakano with a Rotating Crucifix pin (7:52).
2. Trans-Am ★ Hiroshi & Yasu Urano defeated Masato Kamino & Tetsuo Usui when Hiroshi pinned Usui with the Scorpion Deathlock (9:12).
3. Shigehiro Irie defeated Isami Kodaka with the Beast Bomber (12:07).
4. Ryuichi Sekine, Minoru Fujita & Daiki Shimomura defeated FUMA, Yusuke Kubo & SAGAT when Fujita pinned SAGAT with the Modified Samson Clutch (15:57).
5. Fuminori Abe defeated Ryota Nakatsu with a Frankensteiner (12:14).

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TOKYO JOSHI 2020 WINTER ~WONDERFUL HARMONY~”, 11/02/2020
Kitazawa Town Hall
270 Fans – Super No Vacancy

1. Hyper Misao & Nodoka Tenma defeated Yuna Manase & Mahiro Kiryu when Misao pinned Kiryu with the Hipami Returns (7:36).
2. Yuki Aino & Haruna Neko defeated Shoko Nakajima & Yuki Kamifuku when Aino pinned Kamifuku with the Venus DDT (8:47).
3. Mina Shirakawa Spain Send Off Match: Miyu Yamashita defeated Mina Shirakawa with the Attitude Adjustment (10:33).
4. Maki Itoh, Raku & Pom Harajuku defeated Rika Tatsumi, Miu Watanabe & Suzume when Raku pinned Watanabe with the Doctor Yellow (14:01).
5. Natsumi Maki & Hikari Noa defeated Mizuki & Mirai Maiumi when Maki pinned Maiumi with the Backlash (12:50).
6. Princess Of Princess Title: Yuka Sakazaki (c) defeated Lana Austin with the Magical Magical Girl Splash (10:48).
*V2 for Yuka Sakazaki.

———————————————————————–

BOYZ “(BRAND NEW) BOYZ α -VALENTINE EDITION-”, 11/02/2020
Kitazawa Town Hall
250 Fans – Super No Vacancy

1. DAMNATION Vs BOYZ!: Soma Takao & Tetsuya Endo defeated Jun Masaoka & Kazuki Hirata when Endo pinned Hirata with the Swivel Torture Rack Bomb (8:58).
2. Keigo Nakamura BOYZ Assessment Match: Hiroshi Yamato defeated Keigo Nakamura with the Fisherman Suplex (6:51).
3. BOYZ-Like Exchange Match: Konosuke Takeshita & Masahiro Takanashi defeated Shuichiro Tominaga & Shota when Takanashi pinned Shota with the Uwabami (13:07).
4. Fairy BOYZ: Kazusada Higuchi & Naomi Yoshimura defeated Yasu Urano & Antonio Honda when Yoshimura pinned Honda with a Cradle (14:02).
5. BOYZ Ace Showdown: MAO defeated Yuki Ueno with the Michinoku Driver I (14:43).
6. HomoClo Revival: Danshoku Dieno, Makoto Oishi & Akito (w/ KUDO & Hiroshi Fukuda) defeated HARASHIMA, Keisuke Ishii & Mizuki Watase when Oishi pinned Watase with the Luminous Press (14:46).

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TJPW FAN CLUB BOX OFFICE – PURE TOKYO JOSHI PRO WRESTLING 4”, 16/02/2020
Saitama Wrestle Arena
91 Fans

1. Mirai Maiumi defeated Sena Shiori with the Sea Rider (4:24).
2. Rika Tatsumi defeated Haruna Neko with a Small Package (7:27).
3. Nodoka Tenma & Nodoka-oneesan (Yuki Aino) defeated Nodoka-oneesan (Shoko Nakajima) & Nodoka-oneesan (Hyper Misao) when Tenma, Nodoka (Aino) and Nodoka (Nakajima) pinned Nodoka (Misao) (6:20).
4. Valentine Death Match: Pom Harajuku (2) defeated Yuka Sakazaki (1).
4a. Handmade Chocolate Showdown: Yuka Sakazaki defeated Pom Harajuku by Audience Judgement (13:25)
4b. Who Ate The Wasabi Cream Puff: Pom Harajuku defeated Yuka Sakazaki (13:31).
4c. Hot Water Roasted Chocolate, Which One Can Eat More: Pom Harajuku (1) defeated Yuka Sakazaki (0) (13:40).
5. 2 Count Best 2 Out Of 3 Falls Match: Mizuki & Mahiro Kiryu (2) defeated Miyu Yamashita & Suzume (1) (3:27).
5a. Mizuki pinned Suzume with a Crab Scissors (0:28)
5b. Miyu Yamashita pinned Kiryu with a Middle Kick (3:21).
5c. Mahiro Kiryu pinned Miyu Yamashita after the Foot Stomp from Mizuki (3:27).

———————————————————————–

DDT “DRAMATIC DO IT! 2020”, 16/02/2020
Kumamoto City Distribution Information Hall
171 Fans

1. Tomomitsu Matsunaga defeated Keigo Nakamura with the Umeda Driver (9:53).
2. Toru Owashi & Kazuki Hirata defeated Makoto Oishi & Yoshihiko when Owashi pinned Yoshihiko (0:21).
2a. Rematch: Toru Owashi & Yoshihiko defeated Makoto Oishi & Kazuki Hirata when Yoshihiko pinned Hirata with the Reincarnation (7:52).
3. Soma Takao defeated Yuki Iino with a Running Elbow Butt (9:45).
4. HARASHIMA & Naomi Yoshimura defeated Akito & Mizuki Watase when HARASHIMA pinned Watase with the Somato (16:55).
5. DDT Megatonweight Single: Kazusada Higuchi defeated Yukio Naya with a Diving Body Press (14:09).
6. Burn, The Land Of Fire! Burn, DDT! Kumamoto Specialty Special 6-Man Tag Match ~ DDT Sauna Club Vs DAMNATION: Daisuke Sasaki, Tetsuya Endo & Mad Paulie defeated Konosuke Takeshita, MAO & Yuki Ueno when Endo pinned Ueno with the Shooting Star Press (20:04).

———————————————————————–

BASARA “BASARA 122 ~BANQUET~”, 18/02/2020
Shin-Kiba 1st RING
264 Fans – No Vacancy

1. Yasu Urano & Daichi Kazato defeated Takato Nakano & Masato Kamino when Urano pinned Nakano with the Rock Drop (6:34).
2. Handicap Match: Takumi Tsukamoto defeated Gouma Ryu & Tetsuo Usui when Tsukamoto submitted Ryu with a Crab Hold (7:55).
3. Fuminori Abe defeated Daiki Shimomura with the Arm Trapped Manjigatame (10:16).
4. Ryota Nakatsu, Naoki Tanizaki & Akiyori Takizawa defeated FUMA, Yusuke Kubo & SAGAT when Tanizaki pinned Kubo with the Implant Bomb (13:17).
5. IRON FIST TAG Titles: Tsutomu Oosugi & Banana Senga (c) defeated Isami Kodaka & Ryuichi Sekine when Senga pinned Sekine with a Let’s Combine Cutback (13:12).
*V2 for Speed Of Sounds.
6. Union MAX Title: Masahiro Takanashi (c) defeated Minoru Fujita with the Takatonic (20:25).
*V3 for Masahiro Takanashi.

———————————————————————–

DDT “INTO THE FIGHT 2020”, 23/02/2020
Tokyo Korakuen Hall
1,194 Fans – No Vacancy

1. 3 Way Match: Mad Paulie defeated Yukio Naya and Keigo Nakamura when Paulie pinned Nakamura with a Flying Body Scissors Drop (2:35).
2. Kazusada Higuchi, Yukio Sakaguchi & Saki Akai defeated Toru Owashi, Naomi Yoshimura & Mizuki Watase when Higuchi pinned Watase with the Doctor Bomb (8:20).
3. All Human Beings Are Brothers Vs We Are Family 6-Man Tag Match: Dansoku Dieno, Super Sasadango Machine & Yasu Urano Vs Shinya Aoki, Hiroshi Yamato & Kazuki Hirata ended in a No Contest when a stranger broke in (8:58).
4. 3 Way Tag Match: CIMA & Soma Takao defeated HARASHIMA & Yuki Ueno and Masahiro Takanashi & Makoto Oishi when Takao pinned Oishi with the Mad Splash (9:22).
5. 8-Man Tag Team Elimination Match – No Tag Rules: Daisuke Sasaki, Tetsuya Endo, T-Hawk & El Lindaman defeated Akito, Shunma Katsumata, Yuki Iino & Chihiro Hashimoto (15:30).
5a. El Lindaman eliminated Shunma Katsumata after the AKACHOCHIN (4:41).
5b. El Lindaman and Chihiro Hashimoto eliminated each other by Double Ring Out (12:09).
5c. Daisuke Sasaki eliminated Yuki Iino with the Sasaki Hurricanrana (14:04).
5d. Akito eliminated Daisuke Sasaki with an Inside Cradle (14:10)
*Akito wins Daisuke Sasaki’s Right To Challenge At Saitama Super Arena Sword.
5e. Tetsuya Endo eliminated Akito with the Yurikamome (15:30).
*Tetsuya Endo win Akito’s Right To Challenge At Saitama Super Arena Sword.
6. DDT UNIVERSAL Title: Chris Brookes defeated Konosuke Takeshita with the Death By Roll-Up (19:26).
*Chris Brookes becomes the 1st DDT UNIVERSAL Champion!
7. KO-D Openweight Title: Masato Tanaka (c) defeated MAO with the Sliding D (21:49).
*V1 for Masato Tanaka.

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TOKYO JOSHI 2020 WINTER ~WONDERFUL HARMONY~”, 24/02/2020
Tokyo Seijo Hall
176 Fans

1. Shoko Nakajima defeated Suzume with the Northern Lights Suplex Hold (8:51).
2. 3 Way Match: Nodoka Tenma defeated Yuna Manase and Haruna Neko when Tenma pinned Neko with the Killswitch (6:47).
3. Yuki Kamifuku & Mina Shirakawa defeated Mizuki & Sena Shiori when Kamifuku pinned Sena with the Fame Asser (7:25).
4. Miyu Yamashita defeated Pom Harajuku with the Attitude Adjustment (4:37).
5. Maki Itoh & Raku defeated Rika Tatsumi & Mahiro Kiryu when Itoh pinned Kiryu with the Flying Big Head (12:09).
6. Super Ultra Quiz Match: Natsumi Maki (2) defeated Hyper Misao (1) (4:27).
6a. Natsumi Maki (1) defeated Hyper Misao (0) with the Correct Answer (0:55).
6b. Hyper Misao (1) defeated Natsumi Maki (1) with the Correct Answer (2:23).
6c. Natsumi Maki (2) defeated Hyper Misao (1) with the Correct Answer (4:27).
7. Main Event Prospect 2020 Special Tag Match: Hikari Noa & Yuki Aino defeated Miu Watanabe & Mirai Maiumi when Aino pinned Maiumi with the Venus DDT (10:43).

———————————————————————–

DDT “ISN’T IT DRAMATIC 2020”, 24/02/2020
Nagoya City East Sports Center
264 Fans – No Vacancy

1. Hiroshi Yamato defeated Keigo Nakamura with a Half Crab Hold (6:54).
2. Soma Takao & Mad Paulie defeated Kazuki Hirata & Yukio Naya when Takao pinned Hirata with the Gin And Tonic (10:02).
3. 3 Way Tag Match: Daisuke Sasaki & Tetsuya Endo defeated Kazusada Higuchi & Yukio Sakaguchi and Yuki Iino & Mizuki Watase when Endo pinned Watase with the Swivel Torture Rack Bomb (12:37).
4. Saki Akai “Okibariyasu” 7 Match Series – 4th Match – Rocky Of Naniwa II Vs Human Torpedo II: Saki Akai defeated Miranda Gordy with the Quetzalcoatl (6:53).
5. DDT Senbatsu-gun Vs Nagoya & Kengo Takai-gun: HARASHIMA, Toru Owashi & Makoto Oishi defeated Kengo Takai, Intelligence Sensational Grand Passion Mask #4 & Hiroaki Ura when HARASHIMA pinned Ura with the Somato (11:23).
6. Chris Brookes, Masahiro Takanashi & MAO defeated Konosuke Takeshita, Akito & Shunma Katsumata when Brookes pinned Katsumata with the Praying Mantis Bomb (12:14).
7. KO-D Tag Team Titles: Yuki Ueno & Naomi Yoshimura (c) defeated Danshoku Dieno & Super Sasadango Machine when Yoshimura pinned Sasadango with a Lariat (19:14).
*V3 for Nautilus.

———————————————————————–

GANBARE☆WRESTLING “STAR PLATINUM 2020”, 24/02/2020
Tokyo Seijo Hall
125 Fans

1. Ganpro World Tryout: Shin Suzuki defeated E10 with the Besitanic (8:53).
2. Ganpro Specialty Special 3 Way Match ~HARUKAZE’s Close Call~: Kuishinbo Kamen & Kuishinbo Kamen (Shota) defeated HARUKAZE by Disqualification when HARUKAZE unmasked both Kamens (7:59).
3. Ganpro & GanJo Special Mixed Tag Match: Shuichiro Katsumura & Moeka Haruhi defeated Shinichiro Tominaga & Asuka when Katsumura submitted Tominaga with a Cross Armbreaker (12:29).
4. Ganpro Vs TTT Full Battle: Ken Ohka defeated Guts Ishijima with the Fire Spear (7:41).
5. Ganpro Vs Pro Wrestling BASARA Full Battle: Kouki Iwasaki & Washi Sakurai defeated Ryuichi Sekine & Tetsuo Usui when Iwasaki submitted Usui with a Texas Cloverleaf (12:56).
6. Independent World Jr. Heavyweight Title: Keisuke Ishii (c) defeated Yumehito Imanari by TKO with the Double Arm Neck Lock (22:48).
*V5 for Keisuke Ishii.

———————————————————————–

DDT “DDT UNIVERSE LIVE! ONE CHAN FRIDAY”, 28/02/2020
Tokyo Ochanomizu Dojo
0 Fans

1. Danshoku Dieno & Yukio Naya defeated Yuki Iino & Keigo Nakamura when Naya pinned Nakamura after the Grand Cross From Hell Gate (9:14).
2. Chris Brookes & Masahiro Takanashi defeated Kazusada Higuchi & Saki Akai when Brookes pinned Akai with a Jackknife Pin (8:26).
3. Nautilus Vs ALL OUT!: Yuki Ueno & Naomi Yoshimura defeated Konosuke Takeshita & Shunma Katsumata when Ueno pinned Katsumata with the BME (11:54).
4. Techanzu Love! Special Single Match: Tetsuya Endo defeated Akito with the Yurikamome (8:29).
5. DDT Brother Team Vs DAMNATION X: Daisuke Sasaki & Hiroshi Yamato defeated HARASHIMA & Makoto Oishi when Sasaki submitted Oishi with the Cross Facelock (11:33).

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “GENGHIS KHAN KIRISHIMA PRESENTS HARU BEAUTIFUL ONE DAY TOURNAMENT 2020”, 01/03/2020
Tokyo Ochanomizu Dojo
0 Fans

01. Haru Beautiful One Day Tournament – Round 1: Maki Itoh defeated Suzume with a DDT (3:01).
02. Haru Beautiful One Day Tournament – Round 1: Rika Tatsumi defeated Pom Harajuku with the Twist Of Fate (2:30).
03. Haru Beautiful One Day Tournament – Round 1: Hyper Misao defeated Mirai Maiumi with a School Boy (3:32).
04. Haru Beautiful One Day Tournament – Round 1: Miu Watanabe defeated Haruna Neko with the Candian Backbreaker (3:49).
05. Haru Beautiful One Day Tournament – Round 1: Nodoka Tenma defeated Mizuki with a Rolling Cradle (3:31).
06. Haru Beautiful One Day Tournament – Round 1: Natsumi Maki defeated Sena Shiori with the Backlash (2:12).
07. Haru Beautiful One Day Tournament – Round 1: Raku Vs Yuna Manase ended in a Time Limit Draw (5:00).
07a. Sudden Death – Rock Paper Scissors: Yuna Manase defeated Raku with Rock.
08. Haru Beautiful One Day Tournament – Round 1: Miyu Yamashita defeated Mahiro Kiryu with a Low Kick (1:52).
09. Haru Beautiful One Day Tournament – Round 2: Shoko Nakajima defeated Maki Itoh with a Cradle (3:29).
10. Haru Beautiful One Day Tournament – Round 2: Hyper Misao defeated Yuki Kamifuku with a School Boy (3:29).
11. Haru Beautiful One Day Tournament – Round 2: Mina Shirakawa defeated Nodoka Tenma with a Samson Clutch (3:21).
12. Haru Beautiful One Day Tournament – Round 2: Hikari Noa defeated Yuna Manase with a Figure 4 Rotating Foot Clutch (2:54).
13. Haru Beautiful One Day Tournament – Round 2: Yuki Aino defeated Miyu Yamashita with the Side Suplex (2:28).
14. Haru Beautiful One Day Tournament – Quarter Final: Rika Tatsumi Vs Shoko Nakajima ended in a Time Limit Draw (5:00).
14a. Sudden Death – Rock Paper Scissors: Shoko Nakajima defeated Rika Tatsumi with Paper.
15. Haru Beautiful One Day Tournament – Quarter Final: Miu Watanabe defeated Hyper Misao with the Tear Drop (2:48).
16. Haru Beautiful One Day Tournament – Quarter Final: Natsumi Maki Vs Mina Shirakawa ended in a Time Limit Draw (5:00).
16a. Sudden Death – Rock Paper Scissors: Mina Shirakawa defeated Natsumi Maki with Paper.
17. Haru Beautiful One Day Tournament – Quarter Final: Yuki Aino defeated Hikari Noa with the Venus DDT (3:09).
18. Haru Beautiful One Day Tournament – Semi Final: Shoko Nakajima Vs Miu Watanabe ended in a Time Limit Draw (5:00).
18a. Sudden Death – 1 Count Fall Rules: Shoko Nakajima defeated Miu Watanabe with a Crucifix Pin (0:14).
19. Haru Beautiful One Day Tournament – Semi Final: Yuki Aino defeated Mina Shirakawa with the Venus DDT (3:23).
20. Haru Beautiful One Day Tournament – Final: Shoko Nakajima defeated Yuki Aino with the Diving Senton (7:33).

———————————————————————–

DDT “DDT UNIVERSE LIVE! ONE CHAN SUNDAY”, 01/03/2020
Tokyo Ochanomizu Dojo
0 Fans

1. Exhibition Match: Akito defeated Hideki Okatani with a Crab Hold (5:04).
2. 3 Way Match: Makoto Oishi defeated Yukio Naya and Keigo Nakamura when Oishi pinned Nakamura with the Luminous Press (7:23).
3. Eruption Vs Ganbare☆Wrestling: Kazusada Higuchi, Yukio Sakaguchi & Saki Akai defeated Keisuke Ishii, Yumehito Imanari & Shota when Sakaguchi submitted Imanari with a Ninja Choke (8:55).
4. NEO Itoh Respect Army Vs Momoiro Gongitsune!: Chris Brookes & Maki Itoh defeated Antonio Honda & Miyu Yamashitawhen Brookes submitted Honda with the Octopus Stretch (10:41).
5. DISASTER BOX Vs ALL OUT!: Konosuke Takeshita, Shunma Katsumata, Yuki Iino & Royce Chambers defeated HARASHIMA, Naomi Yoshimura, Toru Owashi & Kazuki Hirata when Takeshita pinned Hirata with a Brainbuster (0:29).
5a. Rematch: Konosuke Takeshita, Shunma Katsumata, Yuki Iino & Royce Chambers defeated HARASHIMA, Naomi Yoshimura, Toru Owashi & Kazuki Hirata when Chambers pinned Hirata with the Rolls Royce (12:02).

———————————————————————–

BASARA “BASARA 123 ~NISHIARAI DAISHI RING 2~”, 01/03/2020
Tokyo Nishiarai Daishi West Studio
75 Fans – Super No Vacancy Full House

1. Ryuichi Sekine defeated Daiki Shimomura with the Combine (11:14).
2. Customer Lottery Limited Skill Match – Decisive Technique Biting: Fuminori Abe defeated SAGAT with a Bite From El Nudo (11:14).
3. Customer Lottery Tag Match: Takumi Tsukamoto & Ryota Nakatsu defeated Isami Kodaka & Tetsuo Usui when Tsukamoto pinned Usui with the Zudon (15:34).
4. Takato Nakano defeated Masato Kamino with a Crab Hold (13:46).

———————————————————————–

DDT “DDT UNIVERSE LIVE! ONE CHAN TUESDAY”, 03/03/2020
Tokyo Ochanomizu Dojo
0 Fans

0. Exhibition Match: Akito defeated Hideki Okatani by Pinfall (3:25).
1. Antonio Honda defeated Keigo Nakamura with the Bionic Elbow (5:41).
2. Right To Challenge Anytime, Anywhere Time Difference Battle Royal: Yuki Iino defeated Yukio Naya with the Spear (14:53).
Order Of Elimination: Naomi Yoshimura, Kazuki Hirata, Mizuki Watase, Soma Takao, Kazusada Higuchi, MAO, Makoto Oishi, Yukio Naya.
*Yuki Iino wins the Black Right To Challenge Anytime, Anywhere Gauntlet.
3. Barefoot Block Toy Death Match: HARASHIMA defeated Shunma Katsumata with the Somato (10:01).
4. Captain’s Drink Match – No Tag Rules: Daisuke Sasaki & Tetsuya Endo defeated Konosuke Takeshita & Akito when Endo pinned Akito with an Airplane Spin (21:36).
5. World Wide Match: Chris Brookes defeated Royce Chambers with the Praying Mantis Bomb (13:15).

———————————————————————–

DDT “DDT UNIVERSE LIVE! ONE CHAN SATURDAY”, 07/03/2020
Tokyo Ochanomizu Dojo
0 Fans

0. Exhibition Match: Naomi Yoshimura defeated Jordan Heatley with a Camel Clutch (3:56).
1. Masahiro Takanashi defeated Keigo Nakamura with a Cradle (9:12).
2. Tag Match Unique To The Spectator Match: Danshoku Dieno & Yukio Naya Vs Akito & Yuki Iino ended in a No Contest (9:53).
3. Tetsuya Endo & Soma Takao defeated Kazusada Higuchi & Mizuki Watase when Takao pinned Watase with La Magistral Cradle (10:34).
4. Konosuke Takeshita, Shunma Katsumata & Royce Chambers defeated HARASHIMA, Naomi Yoshimura & Makoto Oishi when Chambers pinned Oishi with the Rolls Royce (11:03).
5. ChrisMAO Vs DAMNATION!: Daisuke Sasaki & Mad Paulie defeated Chris Brookes & MAO when Sasaki pinned Brookes with a School Boy (10:50).
6. Bonus Track – Time Difference Battle Royal: Royce Chambers defeated Danshoku Dieno with the Shooting Star Press (17:54).
Order Of Elimination: Mizuki Watase, Shunma Katsumata, Keigo Nakamura, Makoto Oishi, Yuki Iino, Yukio Naya, Masahiro Takanashi, HARASHIMA, Kazusada Higuchi, Naomi Yoshimura, Konosuke Takeshita, Danshoku Dieno.
*Royce Chambers wins Danshoku Dieno’s Right To Challenge Anytime, Anywhere Gauntlet.

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “SHUFFLE UNIT BATTLE BY COLOR – RED, BLUE, YELLOW GREAT CLASH IN DOJO”, 08/03/2020
Tokyo Ochanomizu Dojo
0 Fans

1. Maki Itoh defeated Sena Shiori with a DDT (5:28).
*Team Red 2 – Team Blue 0 – Team Yellow 0.
2. Rika Tatsumi defeated Mina Shirakawa with the Missile Hip (7:23).
*Team Red 2 – Team Blue 0 – Team Yellow 2.
3. Natsumi Maki defeated Mahiro Kiryu with the Backlash (6:11).
*Team Red 2 – Team Blue 0 – Team Yellow 4.
4. 3 Way Match – 2 Count Falls, 3 Lost Points Rules: Hyper Misao (2) defeated Miyu Yamashita (0) and Pom Harajuku (1) by TKO (R4 1:57).
*Team Red 2 – Team Blue 2 – Team Yellow 4.
5. Yuna Manase & Hikari Noa defeated Nodoka Tenma & Suzume when Noa pinned Suzume with the Uranage (9:15).
*Team Red 2 – Team Blue 4 – Team Yellow 4.
6. Shoko Nakajima & Miu Watanabe defeated Yuki Kamifuku & Mirai Maiumi when Nakajima pinned Maiumi with the Northern Lights Suplex (10:06).
*Team Red 4 – Team Blue 4 – Team Yellow 4.
7. Yuka Sakazaki & Raku defeated Mizuki & Yuki Aino when Sakazaki pinned Aino with the Magical Magical Girl Splash (14:14).
*Team Red 4 – Team Blue 4 – Team Yellow 6. Team Yellow Wins!

Team Red: Shoko Nakajima, Miu Watanabe, Miyu Yamashita, Maki Itoh, Mizuki, Yuki Aino & Mina Shirakawa

Team Blue: Hyper Misao, Yuna Manase, Hikari Noa, Yuki Kamifuku, Mahiro Kiryu, Mirai Maiumi & Sena Shiori

Team Yellow: Yuka Sakazaki, Rika Tatsumi, Natsumi Maki, Nodoka Tenma, Raku, Pom Harajuku & Suzume

———————————————————————–

DDT “DDT LIVE! MAJI MANJI ROAD WRESTLING IN SAITAMA SUPER ARENA”, 11/03/2020
Saitama Super Arena
45,000 AbemaTV Views

1. Basement 1st Floor Parking Lot: Konosuke Takeshita, MAO & Yuki Iino defeated Danshoku Dieno, Super Sasadango Machine & Keigo Nakamura when Iino submitted Nakamura with an Argentine Backbreaker (6:15).
2. Basement 1st Floor Locker Room: Kazusada Higuchi, Yukio Sakaguchi & Saki Akai defeated Naomi Yoshimura, Makoto Oishi & Saori Anou when Higuchi submitted Oishi with the Modified Canadian Backbreaker (5:03).
3. 1st Floor Equipment Warehouse: Daisuke Sasaki, Tetsuya Endo & Soma Takao defeated Akito, Mizuki Watase & Royce Chambers when Sasaki pinned Watase after a Super Power Bomb onto a ladder (10:58).
4. Rooftop: Konosuke Takeshita, Akito & Royce Chambers defeated Super Sasadango Machine, Makoto Oishi, Pokotan, Tamarlin, Gota Ihashi, Yumehito Imanari, Shota, Ippanjin Munenori Sawa & many others when Takeshita submitted everyone with the Headscissors Chain Walls Of Takeshita (7:17).
5. 1st Floor Community Area – DDT Extreme Title – Blindfold Hidden Bra Death Match: Shinya Aoki defeated HARASHIMA (c) by Bra Removal (13:13).
*HARASHIMA fails in V4. Shinya Aoki becomes the 48th DDT Extreme Champion!
6. Current Blast 8-Man Tag Death Match: Konosuke Takeshita, Shunma Katsumata, Yuki Iino & Yukio Naya defeated Atsushi Onita, Danshoku Dieno, Chris Brookes & MAO when Takeshita pinned Dieno after Dieno was accidentally hit by Onita with a Current Blast Baseball Bat (10:11).

———————————————————————–

GAKE NO FUCHI JOSHI PRO “GAKEPPUCHI KAGUYAHIME ~MIYAKO HOUSE 2020~”, 12/03/2020
Saitama Wrestle Arena
108 Fans – No Vacancy

1. Chikara (w/ Mao) defeated Miyako Matsumoto (w/ Ippanjin Munenori Sawa) with the Saber Chop (19:38).

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “25 AND A HALF HOUR TV IDOLS AND A PLACE FOR THE FUTURE ~ SAVE YAMADA WITH LOVE”, 14/03/2020
Chiba Kashiwa PALOOZA
0 Fans

1. Hikari Noa defeated Suzume with the Uranage (6:22).
2. Yuki Aino & Raku defeated Mizuki & Pom Harajuku when Aino pinned Harajuku with the Venus DDT (9:58).
3. Rika Tatsumi & Miu Watanabe defeated Shoko Nakajima & Nodoka Tenma when Watanabe pinned Tenma after the Canadian Backbreaker/Twist Of Fate Combo (10:45).

———————————————————————–

DDT “JUDGEMENT 2020 ~DDT 23RD ANNIVERSARY~”, 20/03/2020
Tokyo Korakuen Hall
916 Fans

0. Exhibition Match: Kazusada Higuchi defeated Jordan Heatley with the Canadian Backbreaker (3:50).
1. Hideki Okatani Debut Match: Naomi Yoshimura & Keigo Nakamura defeated Shunma Katsumata & Hideki Okatani when Yoshimura pinned Okatani with a Lariat (6:01).
-. Iron Man Heavymetalweight Title: Masahiro Takanashi defeated Toru Owashi (c) with a School Boy (11:51 am).
*Masahiro Takanashi becomes the 1,474th champion.
2. Iron Man Heavymetalweight Title – Battle Royal: Kazuki Hirata defeated Masahiro Takanashi (c), Toru Owashi, Danshoku Dieno, Antonio Honda, Mizuki Watase, Yukio Naya and Hiroshi Yamato (7:42).
2a. Toru Owashi & Hiroshi Yamato eliminated Masahiro Takanashi (c) with a Double Lateral Cradle (2:06).
*Toru Owashi & Hiroshi Yamato both become the 1,745th co-champions.
2b. Danshoku Dieno, Yukio Naya, Antonio Honda & Mizuki Watase eliminated Toru Owashi (1/2 c) & Hiroshi Yamato (1/2 c) with Simultaneous Pinfalls (2:40).
*Danshoku Dieno, Yukio Naya, Antonio Honda & Mizuki Watase all become the 1,746th co-champions.
2c. Kazuki Hirata eliminated Mizuki Watase (1/4 c) with a School Boy (5:13).
*Kazuki Hirata becomes 1/4 of the 1,476th champions.
2d. Kazuki Hirata (1/4 c) eliminated Yukio Naya (1/4 c) with a School Boy (5:54).
*Kazuki Hirata becomes 2/4 of the 1,476th champions.
2e. Kazuki Hirata (2/4 c) eliminated Antonio Honda (1/4 c) by Pinfall (6:54).
*Kazuki Hirata becomes 3/4 of the 1,476th champions.
2f. Kazuki Hirata (3/4 c) eliminated Danshoku Dieno (1/4 c) with the Miracle One Shot Cradle (7:42).
*Kazuki Hirata becomes the unified 1,477th champion.
-. Iron Man Heavymetalweight Title: Toru Owashi defeated Kazuki Hirata (c) with a School Boy (12:01 pm).
*Toru Owashi becomes the 1,478th champion.
3. CIMA, Soma Takao, Mad Paulie & El Lindaman defeated Shinya Aoki, MAO, Mike Bailey & Makoto Oishi when Takao pinned Oishi with the Mad Splash (9:24).
4. HARASHIMA, Naomichi Marufuji & Yuki Ueno defeated Akito, Yuki Iino & Royce Chambers when HARASHIMA pinned Akito with the Somato (10:33).
5. Business Alliance Vs Eruption!: Kazusada Higuchi, Yukio Sakaguchi & Saki Akai defeated Tetsuya Endo, T-Hawk & Nobuhiro Shimatani when Sakaguchi pinned Shimatani with the God’s Right Knee (9:15).
5a. Emergency Decision: Tetsuya Endo defeated Royce Chambers with the Shooting Star Press (4:42).
*Royce Chambers cashed in his Right To Challenge Anytime, Anywhere Gauntlet.
6. DDT UNIVERSAL Title: Daisuke Sasaki defeated Chris Brookes (c) with the Crossover Facelock (20:35).
*Chris Brookes fails in V1. Daisuke Sasaki becomes the 2nd DDT UNIVERSAL Champion!
7. KO-D Openweight Title: Masato Tanaka (c) defeated Konosuke Takeshita with the Rolling Elbow (22:56).
*V2 for Masato Tanaka.

———————————————————————–

BASARA “BASARA 124 ~TENRYO~”, 21/03/2020
Takashimadaira Ward Public Hall
148 Fans

1. Yusuke Kubo defeated Tetsuo Usui with a Modified Cross Facelock (11:43).
2. FUMA defeated Daichi Kazato with the Jawbreaker (9:44).
3. Tatsuhiko Yoshino & Kota Sekifuda defeated Trans-Am ★ Hiroshi & SAGAT when Yoshino pinned Hiroshi with a Cradle (15:00).
4. 4 Vs 4 Elimination Tag Match: Isami Kodaka, Ryuchi Sekine, Daiki Shimomura & Minoru Fujita defeated Takumi Tsukamoto, Yasu Urano, Takato Nakano & Masato Kamino (19:31).
4a. Daiki Shimomura eliminated Yasu Urano with a Jumping Rotating Prawn Hold (10:01).
4b. Ryuichi Sekine eliminated Takato Nakano with the Combine (13:28).
4c. Masato Kamino eliminated Ryuichi Sekine by Ring Out (14:26).
4d. Takumi Tsukamoto eliminated Daiki Shimomura with the Zudon (14:57).
4e. Isami Kodaka and Takumi Tsukamoto eliminated each other by Double Ring Out (15:40).
4f. Minoru Fujita eliminated Masato Kamino with the Tombstone Piledriver (19:31).
5. Fuminori Abe & Takuya Nomura defeated Ryota Nakatsu & Akiyori Takizawa when Nomura pinned Takizawa with a Dragon Suplex (20:15).

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “SPRING TOUR ’20 ~HEART & BODY~”, 21/03/2020
Tokyo Itabashi Green Hall
210 Fans – No Vacancy

1. Rika Tatsumi defeated Sena Shiori with the Twist Of Fate (7:27).
2. Yuna Manase, Yuki Kamifuku & Mina Shirakawa defeated Pom Harajuku, Mahiro Kiryu & Haruna Neko when Shirakawa pinned Harajuku with the Implant DDT (7:57).
3. Hyper Misao defeated Nodoka Tenma with La Magistral Cradle (6:43).
4. Maki Itoh & Raku defeated Miu Watanabe & Suzume when Raku pinned Suzume with the Doctor Yellow (10:46).
5. Yuka Sakazaki, Mizuki & Hikari Noa defeated Shoko Nakajima, Yuki Aino & Mirai Maiumi when Mizuki pinned Maiumi with the Diving Foot Stomp (13:11).
6. Miyu Yamashita defeated Natsumi Maki with the Crash Rabbit Heat (10:59).

———————————————————————–

DDT “NASUKOGEN NATURE SCHOOL PRO WRESTLING AGAIN!”, 21/03/2020
Tochigi Nasumachi Outdoor Training Center
30 Fans – Super No Vacancy Full House

1. Falls Count Anywhere 4 Way Tag Match: HARASHIMA & Naomi Yoshimura defeated Tetsuya Endo & Soma Takao, Shunma Katsumata & Yuki Iino and MAO & Keigo Nakamura when HARASHIMA pinned Nakamura with the Somato (82:16).

———————————————————————–

GANBARE☆WRESTLING “HERMIT PURPLE 2020”, 21/03/2020
Tokyo Itabashi Green Hall
135 Fans

1. Now Hit The Iron While It’s Hot! Ganpro Vs BASARA Battle: Ken Ohka defeated Tetsuo Usui with a Crab Hold (9:33).
2. That Tragedy Again? Enter The Entertainer’s Wife In The Second Call Of HARUKAZE!: Kuishinbo Kamen & Miss Mongol defeated Shota & HARUKAZE when Mongol pinned Shota with a Lariat (0:07).
2a. Rematch – Osaka Style Wrestling Rules: Kuishinbo Kamen & Miss Mongol defeated Shota & HARUKAZE when Mongol pinned Shota with a Lariat (0:08).
3. Worldwide Tag Match ~The Wonders Of Seiseki Sakuragaoka When India, Canada And Toyama Collide!~: Mike Bailey & Shinichiro Tominaga defeated Yumehito Imanari & Baliyan Akki when Tominaga pinned Imanari with a Moonsault Press (12:43).
2b. Rematch: Shota & HARUKAZE defeated Kuishinbo Kamen & Miss Mongol when HARUKAZE pinned Kamen with a School Boy (4:28).
4. Special 6-Man Tag Match ~THE HALFEE Vs Eruption~: Kazusada Higuchi, Yukio Sakaguchi & Saki Akai defeated Katsuzaki Shunosuke, Moehiko Harumisawa & Washi Sakurai when Higuchi pinned Sakurai with a Lariat (17:09).
5. Independent World Jr. Heavyweight Title: Keisuke Ishii (c) defeated Kouki Iwasaki with the Double Arm Extreme Driver TURBO (20:14).
*V6 for Keisuke Ishii.

———————————————————————–

DDT “DRAMATIC HYAKUMANGOKU! 2020”, 22/03/2020
Kanazawa Distribution Hall
193 Fans

1. Yuki Ueno & Naomi Yoshimura defeated Keigo Nakamura & Hideki Okatani when Yoshimura pinned Okatani with a Crab Hold (9:23).
2. Akito defeated Kazuki Hirata by Countout (8:02).
3. MAO & Antonio Honda defeated Daisuke Sasaki & Mad Paulie when MAO pinned Paulie with the Cannonball 450 (10:59).
*MAO wins Mad Paulie’s Right To Challenge Anytime, Anywhere Gauntlet.
4. Kazusada Higuchi & Yukio Sakaguchi defeated HARASHIMA & Yukio Naya when Sakaguchi pinned Naya with the God’s Right Knee (11:06).
5. Toru Owashi & Ken Ohka defeated Mike Bailey & Mizuki Watase when Ohka pinned Watase with the Fire Spear (12:51).
6. Kanazawa Specialty! Stubborn Special Tag Match: CIMA & Soma Takao defeated Chris Brookes & Makoto Oishi when CIMA pinned Oishi with the Mad Splash (11:02).
7. KO-D 6-Man Tag Team Titles: Tetsuya Endo, T-Hawk & El Lindaman defeated Konosuke Takeshita, Shunma Katsumata & Yuki Iino (c) when Endo pinned Katsumata with the Shooting Star Press (19:28).
*ALL OUT fails in V4. #DAMNHEARTS becomes the 40th KO-D 6-Man Tag Team Champions!

———————————————————————–

BASARA “BASARA 125 ~BANQUET~”, 24/03/2020
Shin-Kiba 1st RING
259 Fans – No Vacancy

1. Akiyori Takizawa defeated Tetsuo Usui with the Sleng Teng (7:28).
2. Ryuichi Sekine, Minoru Fujita & Gouma Ryu defeated Yusuke Kubo, Trans-Am ★ Hiroshi & SAGAT when Ryu pinned SAGAT with a Cradle (8:17).
3. FUMA & Antonio Honda defeated Yasu Urano & Masato Kamino when FUMA pinned Kamino with the Heavy Metal Anthem (11:07).
4. Tsutomu Oosugi, Banana Senga & Daichi Kazato defeated Takumi Tsukamoto, Takato Nakano & Leo Isaka when Oosugi pinned Nakano after the Pictures At An Exhibition (9:06).
5. IRON FIST Next Challengers Decision Battle: Ryota Nakatsu & Naoki Tanizaki defeated Isami Kodaka & Daiki Shimomura when Tanizaki submitted Shimomura with a Crosss Facelock (12:18).
6. Union MAX Title: Fuminori Abe defeated Masahiro Takanashi (c) by Referee Stoppage (1:57).
*Masahiro Takanashi fails in V4. Fuminori Abe becomes the 14th Union MAX Champion!

———————————————————————–

MUSCLE “HIRAGANA MUSCLE 2”, 26/03/2020
Shin-Kiba 1st RING
216 Fans

1. Team L Vs Team S ~Yuki The Rock’s Systema Special Training~: Konosuke Takeshita, Kazusada Higuchi, Yukio Naya & Yuki The Rock defeated Shunma Katsumata, Yumehito Imanari, Shota & Choun-Shiryu when Rock pinned Shota with the Stone Cold Stunner (11:12).
2. Hell In A Blue Sheet 2 ~Who Is In The Blue Sheet Rumble?~: X defeated Yuki Ueno, Akito, Mizuki Watase and Kazuki Hirata (12:14).
2a. Yuki Ueno eliminated Akito after the Heat Wave from Shunma Katsumata (3:51).
2b. Yuki Ueno eliminated Mizuki Watase with a Cobra Twist (7:02).
2c. Yuki Ueno eliminated Kazuki Hirata after the Rocket Punch from X (9:22).
2d. X eliminated Yuki Ueno with the Takatonic (12:14)
3. No People, No Webcast, No Tweet Loser Leaves Shin-Kiba: Big Prince Naya defeated Dream Boy Imanari after the Swivel Torture Rack from Tetsuya Endo (12:30).
3a. Rematch: Dream Boy Imanari defeated Big Prince Naya with the Chubby Knee Kick (4:44).

———————————————————————–

BASARA “BASARA 126 ~OSAKA CAMP SPRING TAISHO~”, 28/03/2020
Osaka Azalea Taisho Hall
??? Fans

1. Jun Masaoka defeated Takato Nakano with the Ambitions (9:19).
2. 3 Way Match: Gouma Ryu defeated Trans-Am ★ Hiroshi and Daichi Kazato with a Double Yoga Pinfall (8:22).
3. Isami Kodaka & Daiki Shimomura defeated Fuminori Abe & Tetsuo Usui when Kodaka pinned Abe with the 2066 (10:26).
4. FUMA, Yusuke Kubo & SAGAT defeated Takumi Tsukamoto, Yasu Urano & Masato Kamino when SAGAT pinned Kamino with the Goregrind (15:27).
5. Minoru Fujita defeated Ryuichi Sekine with the Samson Clutch (12:47).
6. IRON FIST Tag Titles: Tsutomu Oosugi & Banana Senga (c) defeated Ryota Nakatsu & Naoki Tanizaki when Senga pinned Nakatsu with a Jackknife Pin (16:30).
*V3 for Speed Of Sounds.

———————————————————————–

DDT “PROTECT THE ELDERLY FROM THE NEW CORONAVIRUS! KYOU CLINIC PRO WRESTLING”, 30/03/2020
Saitama Medical Corporation Anzukai Kyou Clinic
0 Fans

1. Falls Count Anywhere 4 Way Tag Match: Gorgeous Matsuno & Gabai Ji-chan defeated Shinya Aoki & Makoto Oishi, Konosuke Takeshita & Shunma Katsumata and Chris Brookes & Mike Bailey when Gabai Ji-chan pinned Katsumata with an Avalanche Choke Slam from a ladder through a table (26:41).

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “GENGHIS KHAN KIRISHIMA PRESENTS 10 VS 10 – RED AND WHITE WINNING MATCH”, 03/04/2020
Tokyo Ochanomizu Dojo
0 Fans

1. 10 Vs 10 Gauntlet Match – 2 Count Rules: Team White (Rika Tatsumi, Miyu Yamashita, Mizuki, Miu Watanabe, Yuki Aino, Hikari Noa, Yuki Kamifuku, Mina Shirakawa, Haruna Neko & Mirai Maiumi) defeated Team Red (Shoko Nakajima, Maki Itoh, Yuna Manase, Nodoka Tenma, Hyper Misao, Raku, Pom Harajuku, Mahiro Kiryu, Suzume & Sena Shiori).
1a. Mizuki defeated Nodoka Tenma with a Rolling Cradle (3:17).
1b. Yuna Manase defeated Mizuki with a Crushed Casadora (2:10).
1c. Yuki Kamifuku defeated Yuna Manase with an Inside Cradle (3:00).
1d. Pom Harajuku defeated Yuki Kamifuku with a School Boy (3:09).
1e. Hikari Noa defeated Pom Harajuku with the Uranage (2:02)
1f. Suzume Vs Hikari Noa ended in a Time Limit Draw (5:00).
1g. Maki Itoh defeated Haruna Neko with a Crab Hold (4:28).
1h. Maki Itoh Vs Yuki Aino ended in a Time Limit Draw (5:00).
1i. Miyu Yamashita defeated Sena Shiori with a Low Kick (2:42).
1j. Miyu Yamashita defeated Mahiro Kiryu with a High Kick (1:46).
1k. Hyper Misao defeated Miyu Yamashita with a School Boy (3:58).
1l. Miu Watanabe defeated Hyper Misao with the Tear Drop (3:26).
1m. Raku Vs Miu Watanabe ended in a Time Limit Draw (5:00).
1n. Shoko Nakajima defeated Mina Shirakawa with a Cradle (2:57).
1o. Shoko Nakajima defeated Mirai Maiumi with a Hurricanrana (3:41).
1p. Rika Tatsumi defeated Shoko Nakajima with the Missile Hip (3:42).

———————————————————————–

DDT “DDT UNIVERSE LIVE! APRIL FOOL 2020”, 04/04/2020
Chiba 2AW Square
0 Fans

1. Jordan Heatley Debut & Goodbye Match: Konosuke Takeshita defeated Jordan Heatley with the Komoritsuri Otoshiiiiii!!!!!!!!!! (11:27).
2. Handicap Match: Kazusada Higuchi defeated Keigo Nakamura & Hideki Okatani when Higuchi submitted Okatani with the Canadian Backbreaker (6:22).
3. Akito, Shunma Katsumata & Yukio Naya defeated Daisuke Sasaki, Soma Takao & Mad Paulie when Akito submitted Paulie with a Figure 4 Leg Lock (8:41).
4. Saki Akai “Okibariyasu” 7 Match Series – 5th Match: Syuri defeated Saki Akai with the Suzaku (8:02).
5. MAO & Mike Bailey Vs Chris Brookes & Danshoku Dieno ended in a No Contest (13:56).
6. DDT Extreme Title – NO MOVE, NO LIFE Rule: Shinya Aoki (c) defeated Makoto Oishi by TKO (12:09).
*V1 for Shinya Aoki.
7. KO-D 6-Man Tag Team Titles: Tetsuya Endo, T-Hawk & El Lindaman (c) defeated HARASHIMA, Yuki Ueno & Naomi Yoshimura when Lindaman pinned Ueno with the Tiger Suplex (16:02).
*V1 for #DAMNHEARTS.

———————————————————————–

DDT “THE FATE OF IRON MAN!”, 12/04/2020
Tokyo Ochanomizu Dojo
0 Fans

1. Iron Man Heavymetalweight Title: Danshoku Dieno defeated Toru Owashi (c) with the Space Tornado Danshoku Driver (2:58).
*Danshoku Dieno becomes the 1,479th champion.

———————————————————————–

DDT “DDT TV SHOW! #1”, 02/05/2020
DDT TV SHOW Studio
0 Fans

1. Yoshihiko defeated Yuki Iino with the Reincarnation (5:42).
*Yoshihiko wins Yuki Iino’s Right To Challenge Anytime, Anywhere Gauntlet.
2. Iron Man Heavymetalweight Title: Danshoku Dieno (c) defeated Akito with a Small Package (2:00).
*V? for Danshoku Dieno.
3. Chris Brookes & Maki Itoh defeated HARASHIMA & Pokotan when Itoh pinned Pokotan with the Flying Big Head (13:02).
4. 3 Way Match: MAO defeated Konosuke Takeshita and Naomi Yoshimura when MAO pinned Takeshita with the Cannonball 450 (12:35).
5. DDT UNIVERSAL Title: Daisuke Sasaki (c) defeated Antonio Honda with the Crossover Facelock (13:19).
*V1 for Daisuke Sasaki.
6. KO-D Challenger Sword: Kazusada Higuchi defeated Tetsuya Endo with the Goten (13:19).
*Kazusada Higuchi wins Tetsuya Endo’s KO-D Challenger Sword.

———————————————————————–

DDT “DDT TV SHOW! #2”, 09/05/2020
DDT TV SHOW Studio
0 Fans

1. Saori Anou & Yukio Naya defeated Saki Akai & Mizuki Watase when Anou pinned Akai with a German Suplex (9:24).
2. Akito defeated Yoshihiko by Pinfall (11:27).
*Akito wins Yoshihiko’s Right To Challenge Anytime, Anywhere Gauntlet.
3. Iron Man Heavymetalweight Title – 1 Person Time Difference Admission 4 Way Match: Danshoku Dieno (c) defeated HARASHIMA, Soma Takao and Keigo Nakamura when Dieno pinned Nakamura with the Danshoku Driver (6:03).
*V? for Danshoku Dieno.
4. Konosuke Takeshita defeated Gota Ihashi with an Oklahoma Roll (11:13).
5. Hardcore Match: Chris Brookes defeated Shunma Katsumata with the Praying Mantis Bomb through a table (20:43).
6. KO-D Openweight Title: Masato Tanaka (c) defeated Yukio Sakaguchi by TKO (13:02).
*V3 for Masato Tanaka.

———————————————————————–

DDT “REMOTE PRO WRESTLING PUBLIC TEST MATCH”, 15/05/2020
Tokyo Ochanomizu Dojo
100 Remote Viewers

1. Yukio Naya defeated Keigo Nakamura with a Side Suplex (6:50).

———————————————————————–

DDT “DDT TV SHOW! #3”, 16/05/2020
DDT TV SHOW Studio
0 Fans

1. Kazusada Higuchi defeated Keigo Nakamura with a Canadian Backbreaker (3:09).
2. Iron Man Heavymetalweight Title: Danshoku Dieno (c) Vs Antonio Honda ended in a No Contest (6:28).
3. HARASHIMA & Naomi Yoshimura defeated Soma Takao & Mad Paulie when Yoshimura pinned Paulie with the Drill-A-Hole Piledriver (8:32).
4. Hardcore Match: Yoshihiko defeated Shunma Katsumata with the Reincarnation (15:48).
5. Jun Akiyama & Keisuke Ishii defeated Mizuki Watase & Hideki Okatani when Akiyama submitted Okatani with a Crab Hold (10:39).
6. Saki Akai “Okibariyasu” 7 Match Series – 6th Match: Saki Akai defeated Saori Anou with the Quetzalcoatl (11:21).
7. DAMNATION Vs ALL OUT!: Daisuke Sasaki & Tetsuya Endo defeated Konosuke Takeshita & Akito when Endo pinned Akito with a Scorpion Lock Cutback (15:12).
*Tetsuya Endo wins Akito’s Right To Challenge Anytime, Anywhere Gauntlet.
-. Emergency Match: Tetsuya Endo defeated Kazusada Higuchi with the Shooting Star Press (10:02).
*Tetsuya Endo cashes in his Right To Challenge Anytime, Anywhere Gauntlet. Tetsuya Endo wins Kazusada Higuchi’s KO-D Challenger Sword.

———————————————————————–

DDT “DDT TV SHOW! #4”, 23/05/2020
DDT TV SHOW Studio

1. Akito & Yuki Iino Vs Kazusada Higuchi & Yukio Naya
2. Iron Man Heavymetalweight Title: Danshoku Dieno (c) Vs Antonio Jonda
3. Special Tag Match: Masato Tanaka & HARASHIMA Vs Tetsuya Endo & Soma Takao
4. Konosuke Takeshita Vs Yoshihiko
5. Jun Akiyama Vs Mizuki Watase
6. DDT Extreme Title: Shinya Aoki (c) Vs Keigo Nakamura
7. DDT UNIVERSAL Title – 4 Way Match: Daisuke Sasaki (c) Vs Chris Brookes Vs Naomi Yoshimura Vs MAO

———————————————————————–

DDT “DDT TV SHOW! #5”, 30/05/2020
DDT TV SHOW Studio

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TJPW PPV SHOW ~ZENRYOKU YELL~”, 31/05/2020
OPENREC.tv

———————————————————————–

GAKE NO FUCHI JOSHI PRO “MUJIN PRO WRESTLING 2020 ~NOBODY SHOW~”, 05/06/2020
???

1. Miyako Matsumoto Vs Cypress Ueno

———————————————————————–

DDT “WRESTLE PETER PAN 2020 DAY 1”, 06/06/2020
DDT TV SHOW Studio

———————————————————————–

DDT “WRESTLE PETER PAN 2020 DAY 2”, 07/06/2020
DDT TV SHOW Studio

———————————————————————–

DDT “DDT TV SHOW! #6”, 13/06/2020
DDT TV SHOW Studio

———————————————————————–

DDT “DDT TV SHOW! #7”, 20/06/2020
DDT TV SHOW Studio

———————————————————————–

DDT “BLACK OUT PRESENTS KING OF DDT 2020 THE FINAL!!”, 28/06/2020
Tokyo Korakuen Hall

———————————————————————–

BASARA “BASARA 135 ~BANQUET~”, 30/06/2020
Shin-Kiba 1st RING

———————————————————————–

DDT “ROAD TO PETER PAN 2020 ~DRAMATIC DREAM TAKESHI~”, 02/07/2020
Tokyo Hanayashiki Asakusa Flower Theater

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TOKYO PRINCESS CUP”, 04/07/2020
Tokyo Ryogoku KFC Hall

———————————————————————–

MUSCLE “HIRAGANA MUSCLE 3”, 07/07/2020
Shin-Kiba 1st RING

———————————————————————–

DDT “DRAMATIC CITY WITH CUPOLA 2020”, 11/07/2020
Saitama Industrial Technology Center Multipurpose Hall

———————————————————————–

DDT “???”, 12/07/2020
Osaka

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TOKYO JOSHI 2020 SUMMER ~TJPW IS ???~”, 12/07/2020
Tokyo Itabashi Green Hall

———————————————————————–

BASARA “BASARA ~BANQUET~”, 14/06/2020
Shin-Kiba 1st RING

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TOKYO JOSHI 2020 SUMMER ~TJPW IS ???~”, 18/07/2020
Nagoya City East Sports Center 2nd Stadium

———————————————————————–

DDT “KAZUKI HIRATA 10TH ANNIVERSARY SHOW! 10 YEARS OF HIRATA GO!!”, 18/07/2020
Tokyo Belle Epoque Beauty School 2nd School Hall

———————————————————————–

BASARA “BASARA X DOVE – DAY”, 19/07/2020
Shin-Kiba 1st RING

———————————————————————–

BASARA “BASARA X DOVE – NIGHT”, 19/07/2020
Shin-Kiba 1st RING

———————————————————————–

DDT “DATE CITY 2ND ROUND! 1 YEAR UNTIL THE 60TH BIRTHDAY! ~GORGEOUS NIGHT~”, 19/07/2020
Fukushima Date City Hobara Gymnasium

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TOKYO PRINCESS CUP FINAL”, 23/07/2020
Tokyo Korakuen Hall

———————————————————————–

DDT “SUMMER VACATION 2020”, 23/07/2020
Tokyo Korakuen Hall

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “TOKYO JOSHI 2020 SUMMER ~TJPW IS ???~”, 25/07/2020
Osaka City Miyakojima Resident Center

———————————————————————–

BASARA “TAKATO NAKANO TRIUMPHANT RETURN”, 02/08/2020
Okayama Saint Inn Kurashiki

———————————————————————–

DDT “???”, 23/08/2020
Tokyo Korakuen Hall

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “THE MOUNTAIN TOP 2020 ~I WANT TO BURN COMPLETELY~”, 05/09/2020
Osaka Edion Arena #2

———————————————————————–

DDT “OSAKA OCTOPUS 2020”, 05/09/2020
Osaka Edion Arena #2

———————————————————————–

DDT “???”, 27/09/2020
Tokyo Korakuen Hall

———————————————————————–

DDT “???”, 25/10/2020
Tokyo Korakuen Hall

———————————————————————–

TOKYO JOSHI PRO “???”, 07/11/2020
Tokyo Dome City Hall

———————————————————————–

DDT “???”, 27/12/2020
Tokyo Korakuen Hall

———————————————————————–

MUSCLE “MUSCLE HOUSE 11”, 06/10/2030
Tokyo Nippon Budokan

Comments are closed.

%d bloggers like this: